Umístění: Hlavní stránka

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

zena fotbalBřeclav, 18. června 2024 – Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22.–23. června hostit další ročník prestižního turnaje VHS Břeclav CUP WU15. Do Břeclavi se tak sjedou špičkové české a slovenské dívčí týmy.

Kraj podepsal memorandum o spolupráci na využití důlních vod v Oslavanech

dul jmkOslavany, 18. června 2024 - Alternativní zdroje energie a vody a bezemisní zdroje tepla – Jihomoravský kraj věří, že takový by mohl být výsledek prověření potenciálu Dědičné štoly a důlních vod, které z ní vytékají v katastru města Oslavany. Možnosti využití vytipovaných vrtů a likvidovaných důlních děl kraj prověřuje postupně od roku 2021, kdy si na bývalá dobývací území jihomoravských lignitových dolů nechal zpracovat studii. Memorandum o spolupráci s městem Oslavany a státním podnikem DIAMO teď uzavírá do konce roku 2025.

Na 20. ročníku Hudebního festivalu Znojmo zazní i Juditha Triumphans

noty hudbaZnojmo, 18. června 2024 - Dvacátý ročník festivalu Hudba Znojmo s podtitulem „Hudba a vítězství přinese poprvé v historii dvě opery ve vlastní produkci, tři výroční koncerty mapující historii festivalu i koncert na vodě či ve slaměném amfiteátru. Představí také v Česku neznámé oratorium Juditha Triumphans. Jubilejní dvacátý ročník startuje už 10. 7. a potrvá téměř až do konce července. Vstupenky a více informací na hudbaznojmo.cz.

Nadšenci zachraňují zchátralý kostel i faru v Zaječí

panna maria sochaZaječí, 18. června 2024 – Martina Vejrostová Veselá jsou s manželem dlouhodobě aktivní v záchraně historické budovy fary a kostela sv. Jana Křtitele v obci Zaječí na Břeclavsku. Místní fara a kostel k sobě dříve neodmyslitelně patřily. Historické události se ale podepsaly – po druhé světové válce byli ze Zaječí odsunuti všichni Němci a s nimi tak odešla většina věřících obyvatel obce. Do Zaječí se přistěhovali noví obyvatelé, kteří již ke kostelu neměli vztah.

V Blučině otevřeli přístavbu mateřské školy

skolka deti tridaBlučina, 18. června 2024 – Vzhledem k demografickému vývoji obce v posledních deseti letech bylo nezbytně nutné zabezpečit předškolní vzdělávání dětí. Z toho důvodu obec Blučina v roce 2023 a 2024 zrekonstruovala a přistavěla budovu mateřské školy. Celá stavba, od předání staveniště až po využití dětmi, trvala přesně rok. Bohužel i kvůli stáří stávající budovy, která byla postavena již v roce 1891, činily celkové náklady rekonstrukce a přístavby cca 38 milionů korun.

Fosfa a Břeclav budou spolupracovat při podpoře dětského a mládežnického sportu

fosfa breclav memorandumBřeclav, 13. června 2024 - Majitel a generální ředitel společnosti Fosfa a.s. Ivan Baťka a starosta Břeclavi Svatopluk Pěček 11. června podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci v podpoře mládežnického sportu ve městě Břeclavi. K podpisu došlo během zahajovacího dne druhého ročníku FOSFA olympiády břeclavských škol.

Krajští silničáři připraví dalších sedmi staveb za 300 milionů

jundrovsky most ilustracniBrno, 13. června 2024 – Jihomoravští radní odsouhlasili několik investičních záměrů, což pro krajské silničáře znamená, že se mohou pustit do přípravných a projektových prací, které povedou k realizaci celkem sedmi staveb. Konkrétně jde o opravy nebo rekonstrukce čtyř silnic II. třídy a tří silnic III. třídy. Z plánovaných akcí by stavební práce mohly začít ještě v tomto roce na silnici II/430 v úseku Rohlenka – Holubice, ostatní nejdříve v příštím roce.

Kraj podpoří projekty malých obcí celkem 5 miliony

czk penizeBrno, 13. června 2024 – Horňácké kosení nebo běh „O Malanskú trnku“ a další společenské akce, které hostí kulturní dům v Malé Vrbce. Kraj jeho chod teď podpoří dotací ve výši 800 tisíc Kč, která poputuje na rekonstrukci sociálního zařízení a zázemí objektu. Celkem na projekty obcí pošle víc než 5 milionů Kč.

300 nových validátorů na nádražích usnadní Jihomoravanům nákup jízdenek

validator jmk kordisBrno, 11. června 2024 - K zakoupení jízdenky pomocí validátoru potřebuje cestující zvládnout jen tři kroky. V tom prvním si zvolí způsob výběru jízdenky. Buď ji najde v nabídce nejčastějších cílů nebo si zmáčkne tlačítko rychlé jízdenky, pokud zná počet zón, anebo si svůj cíl zvolí přes tlačítko vyhledat cíl.

Rodiče školáků ve Znojmě se dočkají waldorfského stylu výuky

zakladnI skola trida diteZnojmo, 11. června 2024 – Všestranný rozvoj, důraz na umělecké i praktické vlohy a individualitu žáka. Přístup waldorfské školy ke vzdělávání fungoval na základní škole v Kuchařovicích v těsné blízkosti Znojma od roku 2018. Rodiče žáků si ho oblíbili natolik, že kvůli možné proměně školy směrem ke klasickému základnímu vzdělávání sepsali petici na podporu waldorfského stylu výuky. Jejich přání se díky SOŠ Dvořákova podařilo naplnit.

Strana 1 z 644