Umístění: Hlavní stránka

ALZHEIMER HOME přebírá sociální zařízení Skupiny B. Braun ve Slavkově u Brna

B.Braun Omnia Slavkov u Brna Dialyza ambulance rehabilitace B. Braun Domov s usmevem nove pod AHSlavkov u Brna, 8. června 2023 – Domov s úsměvem B. Braun Omnia ve Slavkově u Brna se od 1. června stane součástí domovů ALZHEIMER HOME ze skupiny Penta Hospitals. Ta je s téměř třemi tisíci lůžky a třiceti domovy, největším poskytovatelem sociálních služeb v České republice.

Rezidence pro seniory v Újezdu u Brna jde cestou inovativního hospodaření s energií

rezidence-cezavaBrno, 8. června 2023 - Chybějící místa v domovech pro seniory jsou problémem napříč celým Českem. Statistici potvrzují, že největší poptávka po místech v seniorských domovech panuje na jižní Moravě. Právě tady bude letos dokončena nová rezidence, která má situaci s bydlením seniorů zlepšit.

Blansko za 20 milionů zrekonstruje atletický stadion

blansko rekonstrukce ateltickeho stadionuBlansko, 6. června 2023 - Na atletickém stadionu v Mlýnské ulici už sportovce vystřídali dělníci. Odstartovala tak jedna z největších investičních akcí města v letošním roce. V plánu je rekonstrukce povrchu běžeckého oválu, trávníku fotbalového hřiště i kompletní obměna sektorů jednotlivých atletických disciplín. Součástí projektu je také rekonstrukce schodišťových stupňů po obvodu atletického stadionu, které slouží jako zázemí pro diváky, nebo vydláždění vstupní části do areálu sportoviště.

Zubří v rámci Jasenka Festu přivítá Vlastu Redla

kytara hrani na kytaruBrno, 6. června 2023 – Padesáté výročí koncertního působení si letos připomíná moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista Vlasta Redl. Jednou ze zastávek, do které v rámci svého koncertního turné zavítá, bude Zubří nedaleko Nového Města na Moravě, kde bude hlavní hvězdou Jasenka Festu ve stejnojmenném rekreačním areálu. Koncert se uskuteční v sobotu 17. června od 19:30 hodin.

Čebín získá 38 milionů na výstavbu II. stupně ZŠ a moderních učeben

230217 KK CebinCAM AUS 2Čebín, 5. června 2023 – Před dvěma týdny obdržela Obec Čebín radostnou zprávu a to sdělení agentury, která pro ni zpracovávala žádost o dotaci, že u žádosti o podporu u projektu s názvem ZŠ Čebín - Zlepšení kvality a dostupnosti vzdělávání bylo ukončeno hodnocení a byla doporučena k financování. Celková cena dotace je 38 408 616,11 korun.

Student zkouší vyrobit hnojivo z odpadu, který vzniká při chovu ryb

mendelu student rybyBrno, 31. května 2023 - Rozsáhlý chov sladkovodních ryb mají přímo v areálu MENDELU odborníci z Agronomické fakulty. Využívají takzvané recirkulační akvakulturní systémy, které umožňují udržitelný chov při opakovaném použití vody v nádržích. Až do současnosti se vzniklý odpad v některých chovech vypouštěl rovnou do kanalizace, což studentovi rybářství Lukáši Harabišovi přišlo škoda. Aktuálně proto nečistoty zkouší přeměnit na hnojivo pro rostliny.

Čarovné tóny Macochy opět rozezní jeskyně Moravského krasu

jeskyne krapniky macochaBrno, 31. května 2023 – Cyklus pěti večerních koncertů Čarovné tóny Macochy budou od 7. do 11. června 2023 hostit jeskyně Moravského krasu na Blanensku. „Již po čtyřiadvacáté si budou moci hudební fanoušci vychutnat jedinečnou akustiku podzemních krasových prostor i hru světel na vápencových stěnách,“ říká ředitel Správy jeskyní České republiky (SJ ČR) Ing. Lubomír Přibyl.

Jihomoravský kraj daruje třicítku nemocničních postelí pro válkou zkoušený Cherson

DSC08797Brno, 30. května 2023 - Do více než 1200 kilometrů vzdušnou čarou vzdáleného Chersonu na Ukrajině vyrazila v úterý zásilka polohovatelných postelí z Jihomoravského kraje. S prvotní myšlenkou, zda nedisponuje majetkem k vyřazení, který by zároveň ještě pomohl na Ukrajině, se na Jihomoravský kraj obrátila neziskovka Post Bellum. „Našli jsme 30 polohovatelných lůžek, které jsme se chystali v našich organizacích vyřadit, protože nakupujeme průběžně nové. V chersonské nemocnici je využijí, protože jsou sice starší, ale pořád funkční. Jsme rádi, že postele můžou ještě takto sloužit tam, kde to je potřeba,“ konstatoval hejtman Jan Grolich.

Moutnice bojují proti klimatickým změnám výsadbou biokoridorů a tůněmi

sazenicka stromMoutnice, 30. května 2023 – V Moutnicích u Brna se v těchto dnech dokončují tůně a rozsáhlé výsadby v biokoridorech. Tato opatření mají zmírnit větrnou erozi, která je v této oblasti značná a také mají přispět k boji se suchem, které jižní Moravu často postihuje. Investorem je Státní pozemkový úřad. Realizaci zajišťuje společnost Kavyl spol. s r.o. Hodnota veřejné zakázky je zhruba 13 milionů korun.

V červnu milovníky vína čeká na jižní Moravě řada zajímavých akcí

vino vinice radky jizni morava radkyBrno, 29. května 2023 – Sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách pokračuje dalšími výlety. Návštěvníci se díky nim dostanou do různých koutů jižní Moravy a putováním vinohrady i malebnými sklepními uličkami poznají místní kulturu a folklor. Celý seriál akcí koordinuje Partnerství, o.p.s., která také 6 z celkových 11 výletů přímo organizuje. Další výlet se koná v sobotu 3. června Putování po vinařských stezkách Strážnicka​.

Strana 1 z 617