Umístění: Hlavní stránka

Rekonstrukce i investice: Blansko bude hospodařit s rozpočtem 600 milionů Kč

zastupitelstvo-2022-45141-8576 800 blansko schvaleni rozpoctuBlansko, 4. ledna 2023 - Zastupitelstvo města Blansko nedávno schválilo rozpočet pro rok 2023. Rozpočet je schválený jako vyrovnaný. Město bude v roce 2023 hospodařit s částkou ve výši 608,753 milionů korun. Na investice je navrženo přes 121,4 milionu korun. Rozpočet odsouhlasilo všech 25 přítomných zastupitelů. „Mezi nejvýznamnější investiční akce, které plánujeme na rok 2023, patří dokončení budovy Zámek 3 v podzámčí za 21,6 mil. Kč, zastropování Palavského potoka za 11,5 milionů korun, úprava parkování v Údolní ulici za 10,9 milionů korun nebo dokončení regenerace vnitrobloku v ulici Poříčí za 8 milionů korun,“ uvedl starosta Jiří Crha.

Lazer Viking míří s novou deskou Tunnel Vision do Znojma

LV2 lazar artpromotionsZnojmo, 3. ledna 2023 – Plnokrevná rock'n'rollová deska bez jediného kytarového riffu? Pro Lazer Vikinga žádný problém. Na albu Tunnel Vision přináší písničkář koncentrovaný mix tanečního power popu a syrového new wave, vybaven armádou klasických syntezátorů a bicích automatů. 10. února představí novinku v klubu GoGo.

Jihomoravští zastupitelé schválili stavbu Sanatoria Pálava v Pasohlávkách

spa wellnessBrno, 3. ledna 2023 - Pokračování realizačních příprav na Sanatoriu Pálava odsouhlasili krajští zastupitelé na svém posledním prosincovém zasedání. S výstavbou Sanatoria Pálava – Odborného léčebného ústavu Pasohlávky by se mohlo začít od července příštího roku. Podmínkou realizace projektu za přibližně 1 miliardu korun je ale získání dotace z Národního plánu obnovy. Odborný léčebný ústav Pasohlávky pro pacienty po těžkých a kritických stavech (po mozkové příhodě, těžkém úrazu) nabídne 168 lůžek.

Znojmo má krizový rozpočet pro rok 2023, přesto dá na investice 300 milionů Kč

znojmo ilustracni panoramaZnojmo, 28. prosince 2022 - Znojemští zastupitelé schválili na svém posledním zasedání rozpočet pro rok 2023. Ten počítá s výdaji ve výši 1 431 milionů korun, na straně příjmů předpokládá 1 063 milionů korun. „Máme krizový rozpočet, s ohledem na nejistý vývoj ekonomiky se musíme chovat zodpovědně, přesto počítáme s investicemi v řádu 300 milionů korun,“ uvedla starostka města Ivana Solařová a upozornila, že „v rozpočtu jsme ponechali rezervu více než 200 milionů korun pro případné neočekávané výdaje a pomoc občanům.“

Tuzemské vinohrady rozezní populární série koncertů Hudba na vinicích

Hudba na vinicich Photoc Archiv autoraBrno, 21. prosince 2022 – Hudba na vinicích spojí už počtvrté kvalitní živou hudbu, sklenku dobrého vína a malebné prostředí vinic. Unikátní projekt, který si získal oblibu nejen stran veřejnosti, ale i předních českých muzikantů, se v nadcházejícím roce bude konat v pěti lokacích od jara až do podzimu. Do oceňovaných vinařství se vrátí David Koller, Tomáš Klus, Čechomor, Queenie, Horkýže Slíže, Mig 21 nebo Pokáč. Nově zahrají Lucie Bílá, Vašo Patejdl a Lenny. Vstupenky na čtyřicet jednotlivých koncertů jsou už nyní k zakoupení na hudbanavinicich.cz.

Připojení fotovoltaických elektráren do sítě urychlí nový formulář EG.D

solarni elektrarna zdroj eg.dBrno, 21. prosince 2022 – Aktuální boom instalací solárních elektráren se projevuje i na distribučním území společnosti EG.D, člena skupiny E.ON v České republice. Statistiky ukazují, že jen za letošní rok eviduje společnost přes 36 000 žádostí o připojení obnovitelného zdroje do sítě, což je zhruba 1 300 % nárůst oproti situaci před dvěma lety. Obrovský zájem o připojení má samozřejmě dopad také na distribuční síť, připojovací kapacity a rychlost celého procesu připojení solární elektrárny.

Na opravy památek, podporu knihoven a archeologů dá kraj přes 27 milionů

archeolog vykopavkyBrno, 18. prosince 2022 - Padesát tisíc na opravu památníku Jízdy králů v obci Skoronice nebo 260 tisíc na obnovu hliněných omítek unikátní stodoly v Hrubé Vrbce. Jihomoravští zastupitelé na svém posledním zasedání schválili dotace v oblasti kultury a památkové péče.

Nové autobusy vyjedou do ulic Znojma od Nového roku, MHD čekají změny

znojmo nove autobusyZnojmo, 18. prosince 2022 - Od 1. ledna 2023 začnou platit avizovaná nová opatření na autobusových linkách 801 až 809. Přibydou nové autobusy a dvě zcela nové linky. Městskou hromadnou dopravu ve městě bude nově zajišťovat společnost Autobusy Karlovy Vary a.s. Se změnou dopravce přijde několik důležitých novinek a změn. „Věřím, že lidé novinky ocení a brzy si na nový systém zvyknou. Důležitá zpráva pro všechny je, že cena nejlevnější jízdenky pro jízdu po Znojmě bude 10 Kč,“ uvedla starostka Ivana Solařová.

Do jihomoravských sportovišť míří přes 80 milionů korun

sportoviste behaci drahaBrno, 18. prosince 2022 - Celkem více než 12,5 milionu korun poskytne kraj ze svého letošního rozpočtu na rekonstrukci a vybudování nových sportovišť, ale například i na individuální přípravu sportovců. Odsouhlasili to ve čtvrtek 15. prosince 2022 krajští zastupitelé. „U Národní sportovní agentury uspělo pět projektů. Aby mohly získat dotaci, tak jim posíláme 10 % nutné spoluúčasti. Z krajského rozpočtu proto posíláme ještě letos 8,4 milionu a díky tomu se do sportovní infrastruktury v regionu dostane dalších 72,3 milionu z agentury," konstatuje hejtman Jan Grolich.

Jihomoravský kraj pošle do sociálních služeb o téměř 60 milionů více

senior socialni sluzbyBrno, 18. prosince 2022 - Na svém posledním jednání v polovině prosince schválili zastupitelé a zastupitelky Jihomoravského kraje rozpočet na rok 2023, což mimo jiné znamená navýšení dotace pro sociální služby o téměř 60 milionů. Celkem 180 milionů korun si rozdělí poskytovatelé sociálních služeb vyjma krajských příspěvkových organizací.

Strana 3 z 608