Umístění: Hlavní stránka

Kraj pořídí moderní vybavení pro znojemskou nemocnici za 150 milionů

operacni sal nemocnice znojmoZnojmo, 10. února 2022 - Celkem 266 nových lůžek, 153 moderních přístrojů a 148 zdravotnických pomůcek. Kraj přikročí k modernizaci vybavení pracovišť znojemské nemocnice, která navazují na urgentní příjem. Záměr schválili krajští radní 9. února. „Jde nám o další zlepšení a zrychlení péče o pacienty, které záchranáři do nemocnice přivezou. Potřebujeme na Znojemsku obnovit zastaralé přístroje, lůžka a další pomůcky především na odděleních spojených s urgentním příjmem za zhruba 150 milionů korun. K modernizaci vybavení nemocnice chceme využít evropské peníze,“ říká hejtman Jan Grolich.

Sportovní ostrov v Blansku doplní nové zázemí pro děti, cyklisty i návštěvníky aquaparku

aquapark blansko oprava wcBlansko, 8. února 2022 - Na nový prostor pro dětské vyžití umístěný poblíž cyklostezky za tribunou stadionu ASK, kompletně zrekonstruované sociální zázemí blanenského aquaparku, nový chodníček, odkládací prostory nebo uzamykatelné cykloboxy s nabíjením pro elektrokola se mohou ještě letos těšit návštěvníci Sportovního ostrova Ludvíka Daňka. Město chce do úprav a vylepšení zázemí ostrova jen letos investovat v součtu téměř 20 milionů korun.

Na Slovácko se sjedou nejlepší řezači vinné révy

mistrovstvi cr v rezu vinne revy 2022 pozvankaBrno, 8. února 2022 – O zlaté nůžky se utkají v pátek 11. února účastníci 17. ročníku Mistrovství ČR v řezu révy vinné – Memoriálu Jana Hajdy. Na sedmdesát soutěžících se v pátek ráno potká v areálu vinařství Víno Blatel v Blatnici pod Svatým Antonínkem, aby na přilehlé vinici poměřili síly v netradiční disciplíně. Posuzuje se v ní umění a šikovnost vinařů, jejichž úkolem je co nejlépe ořezat keře révy vinné.

Premiér Fiala navštívil jihomoravské obce postižené tornádem

premier fiala mikulcice navsteva tornado jmkBrno, 8. února 2022 - Prodloužení dotačních programů na pomoc tornádem poškozeným obcím nebo problém s opravami chodníků, na které měl vliv pohyb těžké techniky po oblasti – to byla dvě zásadní témata, která se řešila 7. února při návštěvě předsedy vlády Petra Fialy na jihovýchodě Moravy. Obce zasažené v loňském roce ničivým tornádem navštívil premiér spolu s ministryní životního prostředí Annou Hubáčkovou, ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem a ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou. V Mikulčicích se členy vlády a zástupci obcí jednali představitelé Jihomoravského kraje – hejtman Jan Grolich spolu se svými náměstky Lukášem Dubcem a Janem Zámečníkem.

Znojmo loni vysázelo přes 171 tisíc stromů, vysazovat bude i letos

znojmo vysadba stromu dobrovolniciZnojmo, 3. února 2022 - Znojmo díky příspěvkovým organizacím Městské lesy a Městská zeleň Znojmo vysázelo v loňském roce více než 171 tisíc stromů. Jednalo se především o listnaté dřeviny, kterým dominoval dub letní. V letošním roce bude výsadba pokračovat.„Na zeleni a životním prostředí nám moc záleží. Snažíme se nejen pečovat o lesní plochy, ale také přidávat zeleň do centra města. Díky našim příspěvkovým organizacím má znojemská zeleň precizní péči,“ říká starosta města Znojma Jakub Malačka.

Veřejnost ocenila Ořechov za to, jak se stará o okolní krajinu

Pritok-do-mokradu orechovOřechov, 2. února 2022 - Mokřad na dolinách a polní cesty u Ořechova na Brněnsku. Přírodě blízká opatření, která nasbírala nejvíce bodů v SMS hlasování v soutěži Cena za krajinu 2021, a stala se tak výhercem Ceny veřejnosti. Získala 951 hlasů. Obec Ořechov založila mokřad na soutoku Tikovského potoka a Lejtné. Tvoří ho sedm tůní, které zachycují vodu, aby neodtékala pryč, a stovky keřů a stromů. V Ořechově přibyly i dvě polní cesty s alejí nebo přírodní pásy pro zasakování vody.

Staňte se pěstounem i vy. Podpoříme vás, vybízí kraj v kampani

rodina holcickaBrno, 2. února 2022 - Přibližně 800 dětí na jižní Moravě žije mimo svou biologickou rodinu. Aby se jejich cesta do nové rodiny co nejvíce urychlila, spustil od února Jihomoravský kraj kampaň na podporu těch, kteří podobný krok zvažují. Budoucí pěstouny chce kraj oslovit prostřednictvím animací, vizuálů a spotů v televizi i na sociálních sítích. Připraveny jsou i rozhlasové spoty, které namluvili herci brněnského Městského divadla Pavla Vitázková, Lucie Bergerová a Petr Halberstadt.

Městský úřad ve Znojmě bude nově otevřen i každou první sobotu v měsíci

znojmo mesto panoramaZnojmo, 31. ledna 2022 - Nestíháte úřední hodiny během pracovního týdne? Znojmo přichází s možností využít služeb odboru správního v budově Pražská 59 každou první sobotu v měsíci. Občané budou moci úřední soboty poprvé využít 5. února 2022 od 8:00 do 12:00 hodin. „Chceme vyjít vstříc především těm občanům, kteří si z pracovních či jiných důvodů nemohou svoje záležitosti na úřadě zajistit ve všední den. Odbor správní byl vybrán z toho důvodu, že se jedná o jeden z nejvytíženějších odborů městského úřadu,“ vysvětluje starosta města Znojma Jakub Malačka.

Od února se změní dopravci na 65 jihomoravských linkách

autobus interier Brno, 31. ledna 2022 – Od 1. února se mění dopravci na některých regionálních linkách IDS JMK. V té souvislosti se upravují jízdní řády 65 linek. Většinou jde jen o změnu dopravce, který linku či příslušné spoje provozuje. Nový dopravce začne jezdit zejména na Hustopečsku, Břeclavsku a Židlochovicku – značnou část této oblasti obslouží ČSAD Kyjov. Na Ivančicku vyjíždí dopravce TRADO-BUS a na Šlapanicku některé linky přebírá BDS-BUS.

Děti v Hruškách se vrátí do školky, kterou zničilo tornádo

skolka hrusky opravena metrostavHrušky, 31. ledna 2022 – Největší česká stavební firma Metrostav dokončila v obci Hrušky na Břeclavsku opravu mateřské školy, kterou v polovině loňského roku zasáhlo tornádo a krupobití. Ve středu 2. února 2022 se do zrekonstruované budovy vrátí děti. Původně stavbaři zvažovali, že přes léto provedou jen nejnutnější havarijní zásahy tak, aby se školka mohla vrátit do provozu již v září. Podrobnější průzkumy však prokázaly, že budova je v mnohem horším stavu, než se předpokládalo, a proto bylo nutné upravit harmonogram. V rámci pomoci přispěla společnost Metrostav obci Hrušky také finančním darem 8,5 milionu určeným na odstraňování škod.

Strana 7 z 595