Umístění: Hlavní stránka

Na dálnici D1 na jižní Moravě hrozí ledovka (25. prosince)

naledi01_250Brno, 25. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Silnice v Jihomoravském kraji jsou v neděli ráno na většině území sjízdné se zvýšenou opatrností. Podle silničářů hrozí na mnoha místech náledí.

Na jižní Moravě jsou cesty sjízdné bez potíží (26. prosince)

silnice-mlha-zima250Brno, 26. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Silnice v Jihomoravském kraji jsou v pondělí ráno sjízdné bez omezení. Vyplývá to z informací silničářů. Prakticky v celém kraji jsou silnice holé, suché nebo vlhké a sjízdné bez omezení. Jen na dálnici D1 na 241,5 kilometru prší, což zhoršuje viditelnost.

Lupiči přepadli zlatnictví v Hodoníně

zlodej-lup2-250Hodonín, 27. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Policie se zabývá loupežným přepadením v Hodoníně, kde v úterý dopoledne tři pachatelé přepadli obsluhu zlatnictví. Kolik šperků a v jaké hodnotě vzali, není zatím jasné, řekl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník s tím, že pachatelé policii unikají.

Zloděj sebral na Brněnsku náhradní díly z osobního auta

pneumatiky-stopy250Brno, 27. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Škoda přes 60 tisíc korun vznikla při krádeži dílů z osobního vozidla v Ostrovačicích na Brněnsku. V úterý to sdělil brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

RegioJet v roce 2012 plánuje rozšíření služeb

zluty_vlak1_250Praha, 26. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Jen deset místo plánovaných osmnácti spojů začal v letošním roce provozovat první soukromý vlakový dopravce v ČR RegioJet. Od zahájení provozu 26. září 2011 RegioJet přepravil 105 tisíc cestujících, uvedl v pondělí mluvčí dopravce Aleš Ondrůj.

Hodonín, Břeclav a Podluží chystají knihu o tradicích

Kniha-ctenar-detailHodonín, 24. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Hodonín, Břeclav a Region Podluží zahájily jednání o přípravě nové publikace, která má zachytit lidi, kroje a tradice na Hodonínsku a Břeclavsku. Uvedla to mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

V Hodoníně se uskuteční novoroční ohňostroj až prvního ledna

ohnostrojHodonín, 24. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Podruhé se v Hodoníně bude konat ohňostroj místo posledního dne v roce až na Nový rok. Rozhodli jsme tak především z bezpečnostních důvodů, uvedla Pavlína Teplá z hodonínského domu kultury.

Muž nepřežil havárii osobního vozidla na Znojemsku

Nehoda-zimni-HZSJMK3Miroslav, 27. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Život šestadvacetiletého muže skončil při tragické dopravní nehodě u Miroslavi na Znojemsku. Nepřipoutaný řidič zůstal zaklíněný ve voze a na místě podlehl zraněním, řekla v úterý znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Zemědělce čekají rekordní zisky

DanePraha, 27. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Letošní sklizeň byla pro zemědělce velmi dobrá, podle odborníků bude jedna z nejlepších za poslední desetiletí. Odhaduji zisk rezortu na více než 15 miliard korun, říká prezident Agrární komory Jan Veleba s tím, že v příštím roce dopadne pokles ekonomiky i na zemědělství.

Boskovická nemocnice ohodnocena jako jedna z nejlepších na jihu Moravy

Nemocnice-Boskovice250Boskovice, 27. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Nemocnice v Boskovicích na Blanensku se stala letos v hodnocení zdravotnických zařízení Jihomoravského kraje z pohledu zaměstnanců třetí nejlepší v regionu. Pacienti pak špitál zařadili na páté místo v kraji, řekl ředitel nemocnice Rostislav Verner.

Strana 603 z 642