Umístění: Hlavní stránka

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (21. prosince)

dopravni_zacpa_mlha1Brno, 21. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Lidé v Břeclavi mohou vyjádřit soustrast do kondolenční knihy

Vaclav-havel-pieta-2Břeclav, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý (ČSSD) vyjádřil jako první soustrast a čest památce prezidenta Václava Havla zápisem do kondolenční knihy v tamním turistickém a informačním centru v Lichtenštejnském domě. Uvedl to řekl David Mahovský z břeclavské radnice.

Ve Svitávce shořela chata, škoda je 450 tisíc korun

hasici-hadice250Svitávka, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V péči zdravotníků skončil jednatřicetiletý majitel zahradní chaty ve Svitávce na Blanensku, který se při hašení požáru nadýchal zplodin hoření. Jak řekl v úterý mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid, požár chaty způsobil škodu 450 tisíc korun.

Při nehodě na Vyškovsku se vážně zranil muž

Zachranky-vrtulnik-3Křižanovice, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Jedno vážné zranění si v úterý odpoledne vyžádala dopravní nehoda u Křižanovic na Vyškovsku. Uvedla to mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Znojmo vyvěšuje černé prapory, v pátek v poledne celé město ztichne

Vaclav-havel-pieta-1Znojmo, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Město Znojmo v úterý vyvěšuje černé prapory k uctění památky prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Smuteční zástava vlaje na budově radnice v Obrokové ulici, spolu s černým praporem vyvěsili radní i státní vlajku, kterou stáhli na půl žerdi.

Dělník, na kterého se zřítil v Sentici strom, zemřel

PomnikSentice, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Sedmatřicetiletý dělník, na kterého spadl v úterý dopoledne v obci Sentice na Brněnsku strom, zemřel. Uvedla to mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

Kandidát ODS na post jihomoravského hejtmana Crha napadl rozpočet kraje

ods_jiri_crhaBrno, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Jihomoravský kandidát ODS na post hejtmana Jiří Crha v úterý zkritizoval rozpočet krajského úřadu pro příští rok. Označil jej za nejzadluženější v historii samosprávného kraje a řekl, že ČSSD v něm opět ustoupila od svých klíčových předvolebních slibů.

V Sentici zavalil strom člověka

Zachranky-vrtulnik-2Sentice, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V obci Sentice na Brněnsku zavalil v úterý dopoledne strom člověka. Jak uvedl operační důstojník hasičů, zraněného přepravil vrtulník do nemocnice.

Hasiči zasahovali v drůbežárně na Vyškovsku

Haseni-1Orlovice, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Zásah hasičů si v úterý ráno vyžádal požár kotelny v drůbežárně v Orlovicích na Vyškovsku. Oznámil to operační důstojník hasičů. Hasiči dostali oznámení o požáru krátce po půl osmé. 

Jižní Morava je centrem zemědělství. Rozloha vinic se ztrojnásobila

broskev250Brno, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji je soustředěno nejvíce zemědělských subjektů, zabývajících se v Česku rostlinnou výrobou. Polovina z nich se přitom věnuje vinařství, řekla v úterý ředitelka Jihomoravské krajské správy Českého statistického úřadu Helena Kratochvílová. 

Strana 604 z 638