Umístění: Hlavní stránka

Při nehodě na Vyškovsku se vážně zranil muž

Zachranky-vrtulnik-3Křižanovice, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Jedno vážné zranění si v úterý odpoledne vyžádala dopravní nehoda u Křižanovic na Vyškovsku. Uvedla to mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Znojmo vyvěšuje černé prapory, v pátek v poledne celé město ztichne

Vaclav-havel-pieta-1Znojmo, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Město Znojmo v úterý vyvěšuje černé prapory k uctění památky prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Smuteční zástava vlaje na budově radnice v Obrokové ulici, spolu s černým praporem vyvěsili radní i státní vlajku, kterou stáhli na půl žerdi.

Dělník, na kterého se zřítil v Sentici strom, zemřel

PomnikSentice, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Sedmatřicetiletý dělník, na kterého spadl v úterý dopoledne v obci Sentice na Brněnsku strom, zemřel. Uvedla to mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

Kandidát ODS na post jihomoravského hejtmana Crha napadl rozpočet kraje

ods_jiri_crhaBrno, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Jihomoravský kandidát ODS na post hejtmana Jiří Crha v úterý zkritizoval rozpočet krajského úřadu pro příští rok. Označil jej za nejzadluženější v historii samosprávného kraje a řekl, že ČSSD v něm opět ustoupila od svých klíčových předvolebních slibů.

V Sentici zavalil strom člověka

Zachranky-vrtulnik-2Sentice, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V obci Sentice na Brněnsku zavalil v úterý dopoledne strom člověka. Jak uvedl operační důstojník hasičů, zraněného přepravil vrtulník do nemocnice.

Hasiči zasahovali v drůbežárně na Vyškovsku

Haseni-1Orlovice, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Zásah hasičů si v úterý ráno vyžádal požár kotelny v drůbežárně v Orlovicích na Vyškovsku. Oznámil to operační důstojník hasičů. Hasiči dostali oznámení o požáru krátce po půl osmé. 

Jižní Morava je centrem zemědělství. Rozloha vinic se ztrojnásobila

broskev250Brno, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji je soustředěno nejvíce zemědělských subjektů, zabývajících se v Česku rostlinnou výrobou. Polovina z nich se přitom věnuje vinařství, řekla v úterý ředitelka Jihomoravské krajské správy Českého statistického úřadu Helena Kratochvílová. 

Boskovická nemocnice je finančně stabilní a patří k nejlepším v kraji

nemocnice_boskovice250Boskovice, 21. prosince - Boskovická nemocnice se v hodnocení nemocnic Jihomoravského kraje umístila z pohledu zaměstnanců na třetím místě a z pohledu pacientů na pátém místě. Celorepublikově se boskovická nemocnice v rámci ekonomického hodnocení umístila na šestém místě.

Silnice v kraji jsou sjízdné. Pozor si dejte na Blanensku a Vyškovsku

silnice_snih250Brno, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Pozemní komunikace v Jihomoravském kraji jsou v úterý ráno sjízdné, na Vyškovsku v lesních úsecích ale hrozí náledí a na Blanensku leží na cestách uježděný sníh. Uvádí to web dopravních informací.

Šimpanzí parta z hodonínské zoo oslaví Vánoce už ve středu

simpanz_zoo_hodonin250Hodonín, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - S třídenním předstihem oslaví Vánoce šimpanzí skupina v pavilonu opic a terárií v hodonínské zoo. Řekl to mluvčí zoo Bohuna Mikulicová. Důvodem dřívější oslavy Vánoc je kroužek Sovičky, který se ve středu letos sejde v zoo naposledy. 

Strana 608 z 642