Umístění: Hlavní stránka

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (20. prosince)

dopravni_stopka250Brno, 20. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Postrach českých nemocnic stráví ve vězení čtyři roky

Nemocnice_Ivanice1Brno, 19. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Městský soud v Brně poslal v pondělí na čtyři roky do vězení za podvody a krádeže Radka Bečáka. Sedmatřicetiletý muž ze Zlínska se nechal hospitalizovat v 72 nemocnicích po celém Česku, aniž by to jeho stav vyžadoval, pacientům navíc kradl peníze, řekla mluvčí soudu Gabriela Stočková. Postrach nemocnic řádil od ledna 2010 do března 2011. "Byl hospitalizovaný celkem v 72 nemocničních zařízeních. Nechal na sobě provádět různé zdravotní úkony, přičemž způsobil zdravotním pojišťovnám škody přesahující 680 tisíc korun," uvedla Stočková.

Ceny pohonných hmot na jižní Moravě v minulém týdnu mírně klesly

Benzin-tankovani-2Brno, 19. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V Jihomoravském kraji se v minulém týdnu ceny pohonných hmot mírně snížily, litr naturalu je za 35,23 Kč. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS. 

Policisté řešili tři alkoholové incidenty. Muž nadýchal téměř tři promile

opilost_sklenka250Hodonín, 19. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Tři případy útoku ze strany mužů na ženy vyřešili policisté na Hodonínsku. Ve všech incidentech sehrál roli alkohol, dvakrát byli opilí agresoři, sdělil v pondělí hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Případy se staly o víkendu. "Třiačtyřicetiletý muž v bytě v Hodoníně sprostě urážel a fyzicky napadl manželku se synem. Nenechal toho ani po příjezdu hlídky. Policisté jej proto zajistili a umístili do cely. Naměřili mu 1,7 promile alkoholu," popsal Zámečník.

Na Blanensku mohou namrzat silnice (19. prosince)

silnice-zimni-zavataBrno, 19. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Pozemní komunikace v Jihomoravském kraji jsou v pondělí ráno sjízdné. Uvádí to web dopravních informací.

Jihomoravští katolíci i biskup se modlí za zesnulého Václava Havla

Katedrla250Brno, 19. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Brněnský biskup Vojtěch Cikrle v pondělí v poledne poslal osobní kondolenci paní Dagmar Havlové. "Po zveřejnění zprávy o úmrtí bývalého prezidenta se za něj kněží i věřící brněnské diecéze spontánně modlili - soukromě i při bohoslužbách," řekla mluvčí bisupství Martina Jandlová s tím, že katolíci v modlitbách pokračují i během pondělka. Na památku Václava Havla se rozezněly zvony hlavního chrámu brněnské diecéze, katedrály sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově, i dalších chrámů v moravské metropoli i celé brněnské diecézi.

Průzkum ukázal názory lidí na úroveň života v Kyjově

dotaznik250Kyjov, 19. prosince 2011 - V průběhu září byl proveden na území města anonymní průzkum kvality života občanů. Smyslem bylo zjištění názory obyvatel Kyjova a zohlednit jejich postoj v budoucím rozvoji města. V rámci tohoto průzkumu byli osloveni také představitelé města, podnikatelské subjekty a neziskové organizace fungující na území města. Celkově se průzkumu zúčastnilo 812 osob. Výsledky průzkumu by měly sloužit jako podklad k tvorbě Strategického plánu rozvoje města Kyjova.

Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji (19. prosince)

dopravni_zacpa4Brno, 19. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Aktuální dopravní omezení v Jihomoravském kraji.

Na Břeclavsku se stala série dopravních nehod, dva lidé se zranili

Nehoda-zimni-HZSJMK3Břeclav, 18. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Čtyři havárie aut během dvou hodin se staly v noci na neděli na Břeclavsku. Zranili se při nich dva lidé, uvedl operační důstojníka hasičů.

Policie přistihla na Blanensku dva opilé řidiče, třetí byl pod vlivem drog

heroinBlansko, 17. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Celkem 1,7 promile alkoholu měl v noci na sobotu v dechu cizinec ve vozidle Seat, kterého hlídka zastavila v Boskovicích na Blanensku. Informovala o tom blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Strana 609 z 642