Umístění: Společnost Černá kronika

Opilá žena z parkoviště ani nevyjela, nabourala však rovnou tři auta

opila ridicka klice vino sampanskeSlavkov u Brna, 18. prosince 2014 - Pár skleniček vína napomohlo ve středu 17. prosince v noci nehodě ve Slavkově u Brna. Ovíněná řidička byla alkoholem zmožená natolik, že při pokusu vyjet z řady stojících vozidel postupně nabourala tři auta.

Invalidní důchodce záviděl lidem karavany, tak je zapaloval. Škoda za milióny

policie prives pozar brnoBrno, 12. prosince 2014 - Kriminalistům z Brna-Bystrce se objasnit případy požárů, ke kterým docházelo v říjnu a listopadu především v Bystrci a Jundrově. Původním terčem žháře byly obytné přívěsy, nezdráhal se však zapálit ani kontejnery či reklamní slunečníky. Motiv pachatele je přitom téměř neuvěřitelný.

Jako marihuanová kukačka: 350 rostlin konopí někdo nasadil do cizí zahrady

marihuana foto pcrjmkBrod nad Dyjí, 20. června 2014 - Jako kukačka, která snáší svá vejce do cizího hnízda, si počínal zatím neznámý pachatel či pachatelé v Brodu nad Dyjí. Pořádný šok tak museli přivodit majiteli nevyužívaného rodinného domku, který náhodou zjistil, že mu v zahradě a fóliovnících roste přes 350 rostlin marihuany. 

Odstartoval projekt zaměřený na prevenci kriminality páchané na seniorech

senior-okradeny250Brno, 1. května 2014 - V prostorách krajského školicího střediska na brněnské ulici Cejl se ve středu 30. dubna uskutečnil první z řady seminářů s názvem Senioři sobě II. Seminář spolu s krajským ředitelem Policie ČR Leošem Tržilem zahájil radní Antonín Tesařík.

Velikonoce jsou tu, pozor na opilé řidiče, ale i cyklisty a chodce

alkohol-mladik250Brno, 18. dubna 2014 - Nejen malovaná vajíčka, pomlázka zdobená pentličkami, ale i alkohol je u nás běžnou součástí oslav velikonočních svátků. Neměl by však být součástí silničního provozu. Bohužel, jak potvrzují statistiky ČSOB Pojišťovny i Policie České republiky, riziko střetu s opilým řidičem nebo i cyklistou či chodcem o Velikonocích pravidelně prudce narůstá.

Na hřbitov v Brně se zřítil bezpilotní dron, vyděsil hrobaře

Bezpilotni dron hrbitov brno hrobnikBrno, 14. března 2014 - Pořádný šok musel ve středu 12. března zažít pracovník Ústředního hřbitova v Brně. Přímo mezi hroby se totiž z jasného nebe zřítil neznámý přístroj, ze kterého se ovšem posléze vyklubal bezpilotní letoun, který utrpěl za letu poruchu.

Vážných dopravních nehod přibývá. Řidiči by měli být opatrní hlavně v zimě

Nehoda-zimni-HZSJMK1Brno, 24. ledna 2014 – Na českých silnicích loni přibylo vážných dopravních nehod, ke kterým mají řidiči za povinnost přivolat policii. Vzrostly i škody na majetku, které policie odhaduje na 4,9 miliardy korun. Mezi nejčastější příčiny havárií patří nesprávný způsob jízdy a nepřiměřená rychlost, četnější byly i srážky se zvěří.

Jihomoravští celníci loni doměřili celní dluh ve výši téměř 17 milionů

penze2Brno, 10. ledna 2013 - V roce 2013 Celní úřad pro Jihomoravský kraj v rámci kontrol po propuštění zboží zjistil ve 44 případech porušení právních předpisů, které mělo za následek doměření celního dluhu ve výši 16 820 685 korun.

Strana 4 z 395