Umístění: Společnost Černá kronika

Chatařům sezóna skončila, zlodějům ovšem začíná

zlodej pacidloBrno, 6. prosince 2016 - Chatařům sezóna skončila, napilno ovšem mají zloději. Právě na přelomu roku totiž podle statistik dochází k největšímu počtu vykradení chat a chalup. Celkově již lupiči během letošního roku způsobili škody ve víkendových objektech za více než 29 milionů korun.

Zbastlenou kárku naboural s 2 promile, vezl na ní i ženu a dítě

karka sebranice podomacku vyrobenaSebranice, 13. září 2016 - Hodně nesmyslně a především nebezpečně se choval v neděli večer v Sebranicích šestatřicetiletý muž. Na podomácku vyrobené neosvětlené motokáře krátce před dvacátou hodinou vjel z účelové komunikace na frekventovanou silnici R 43.

Policisté u Slavkova odhalili náklaďák přetížený o rekordních 14 tun

nakladak350Slavkov u Brna, 24. května 2016 - Ke konci minulého týdne policisté zastavili na silnici I/50 kolem Slavkova u Brna nákladní auto s rekordním přetížením. Vůz převážející hlínu navedli k nedaleké benzince, kde už čekali pracovníci Centra služeb pro silniční dopravu (CSPSD) s rozloženými nájezdnými váhami. Ti se nestačili divit, když jim váha ukázala, že nákladní auto má na korbě naloženo o 14 tun víc, než povolují předpisy.

Počet vykradených domácností na jižní Moravě opět výrazně klesl

zlodej byt obrazovka vykradeniBrno, 26. ledna 2016 - Policejní statistiky mluví jasnou řečí – druhý rok po sobě klesl počet vykradených domácností na jihu Moravy. Zatímco v roce 2014 zloději vykradli téměř 8 stovek bytů a rodinných domů, loni už jich bylo pod 700. Ještě výraznější je pak srovnání s rokem 2013, kdy měli zloději na svědomí 1139 vloupaček. Čím to je?

Jaké byly nejčastější způsoby vykradení roku 2015?

zlodej okno vloupani vykradeniBrno, 19. ledna 2016 – Zloději způsobili minulý rok obyvatelům domů a bytů škody přes 1,5 miliardy korun. Drží se svých tradic s prostým páčidlem, ale jsou i stále vynalézavější a vybavení na progresivní SG metodu vloupání. Někteří se ani nestydí převléknout se za falešného kontrolora či dokonce cyklistu.

Nevěřte podvodníkům, kteří údajně proměřují průtok vody

vodovodni kohoutek vodaBrno, 8. prosince 2015 - VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., varuje odběratele pitné vody před pohybem podvodníků, kteří se v těchto dnech objevili na několika místech Blanenska a Boskovicka. Tito lidé tvrdí, že jsou z vodáren a že proměřují průtok vody v kohoutcích. Za tuto službu a následné údajné zlepšení průtoku vody si inkasují peníze.

Lesníci dělají opatření proti zlodějům vánočních stromků a jmelí

borovice siska vanocni stromekBrno, 30. listopadu 2015 - Do Vánoc zbývá už necelý měsíc. V lesích se prořezávají stromky a lesníci řeší i jejich krádeže. Vzkaz pro zloděje je ale jasný: kavkazské jedle, o které je v posledních letech největší zájem, v českých a moravských lesích nerostou. A pro pár smrčků nemá cenu riskovat. „Posilujeme lesní stráže, které mohou za krádež stromku na místě udělit blokovou pokutu dosahující až 15 tisíc korun,“ upozorňuje Václav Lidický, výrobně technický ředitel státního podniku Lesy ČR.

Na jižní Moravě vykradou 4 chalupy týdně. Jak ochránit tu vaši?

klic vlozka chata kradezBrno, 20. října 2015 - Čtyři chalupy týdně vykradou zloději na jihu Moravy, celkem jich v minulém roce bylo 228. Vyplývá to z policejních statistik. Právě teď přichází nejrizikovější období, protože rekreační objekty budou přes zimu dlouhé měsíce v mnoha případech úplně opuštěné a bez dohledu.

Strana 1 z 395