Umístění: Společnost Černá kronika Břeclav: Radnice obdržela oznámení o pochodu za zbitého chlapce, nesplňuje ale podmínky

Břeclav: Radnice obdržela oznámení o pochodu za zbitého chlapce, nesplňuje ale podmínky

Břeclav, 18. dubna 2012 (MEDIAFAX) - Pořadatelé pochodu v Břeclavi za zbitého patnáctiletého chlapce poslali oznámení o akci na radnici. Jak však ve středu řekla Eliška Windová z břeclavské radnice, ohlášení postrádá potřebné náležitosti.

dav-pochod250

 

Oznámení přišlo na radnici e-mailem. "Byla to spíše informace o konání pochodu, nicméně nesplňuje zákonné požadavky. Chybí v něm celé jméno pořadatele, kontakt, odkud kam pochod půjde, v kolik hodin se uskuteční a podobně. Vyzvali jsme tedy druhou stranu o doplnění těchto údajů," uvedla Windová.

Jak dodala, na sociální síti facebook, kde se k akci připojilo už mnoho lidí, pořadatelé ubezpečili, že vše potřebné dodají. Ve středu odpoledne se celou věcí bude zabývat břeclavské zastupitelstvo. "Přijede hejtman Hašek, lidé z agentury pro sociální začleňování a krajští policisté. Všichni se budou situací zabývat," řekla Windová.


Související článek: Tři útočníci v Břeclavi napadli a těžce zranili patnáctiletého chlapce


Incident, který pobouřil veřejnost, se stal v neděli večer na ulici Jana Palacha v blízkosti hotelu Terezka. Mladíka měli napadnout tři pachatelé. Podle matky poškozeného se jí syn svěřil, že jej zbili Romové kvůli tomu, že jim nedal cigaretu. Chlapec skončil v nemocnici, kde mu lékaři odebrali ledvinu.

Mnozí Romové útok odsoudili, zároveň však upozornili na to, že to byl čin jednotlivce, a nikoliv skupiny. Starosta Břeclavi Oldřich Ryšavý (ČSSD) vyzval obyvatele, aby nebrali spravedlnost do svých rukou a vše nechali na policii.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci