Umístění: Společnost Černá kronika Celníci překazili nelegální převoz marihuany

Celníci překazili nelegální převoz marihuany

Brno, 4. černa 2013 – Více než tři čtvrtě kilogramu sušeného konopí zajistili včera odpoledne celníci na dálnici D1 v úseku Vyškov - Brno. Sušenou rostlinu převáželi v igelitové tašce dva Češi, kterým za to hrozí obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

marihuana

 

V pondělí odpoledne jihomoravští celníci kontrolovali vozidla projíždějící po dálnici D1 ve směru Vyškov - Brno. Jedním z vytipovaných vozů bylo černé BMW s českou registrační značkou. Již při otevření vozu celníky zarazil typický zápach marihuany. Ve vozidle cestovali dva Češi. Pod nohama spolujezdce celníci našli igelitovou tašku a v ní sáček se sušenou rostlinnou látkou. Zkouška orientačním narkotestem prokázala přítomnost marihuany.

Celníci k případu přivolali Policii ČR, která zadržené muže a drogu o celkové hmotnosti 800 gramů převzala k zahájení dalšího řízení. Oběma mužům hrozí obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Zdroj a foto: Celní správa ČR


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci