Umístění: Společnost Černá kronika Chlapec z Břeclavi, který po napadení přišel o ledvinu, opustil nemocnici

Chlapec z Břeclavi, který po napadení přišel o ledvinu, opustil nemocnici

Břeclav, 3. května 2012 (MEDIAFAX) - Patnáctiletý Petro, kterého v půli dubna napadli v Břeclavi tři útočníci, ve čtvrtek odpoledne opustil nemocnici. Řekla to chlapcova matka Oksana Zhyvachivska.

nemocnice-luzko250

"Zrovna jdeme z nemocnice," řekla před 15. hodinou Zhyvachivska. Chlapec byl téměř tři týdny na klinice poté, co jej 15. dubna v ulici Jana Palacha zbili neznámí útočníci.

Zhyvachivska již dříve řekla, že se jí syn svěřil, že jej zbili Romové, neboť jim nedal cigaretu. Lékaři museli mladíkovi odebrat ledvinu. Po incidentu se situace v Břeclavi vyostřila. V neděli 22. dubna uspořádali lidé ve městě pochod, ke kterému se připojilo přes 2000 lidí. K jeho organizaci se přihlásila Dělnická mládež, avšak Břeclavané se namísto připojení k extremistům sešli před radnicí, kde bouřlivě debatovali se starostou Oldřichem Ryšavým.


Související článek: Tři útočníci v Břeclavi napadli a těžce zranili patnáctiletého chlapce


Ten se rozhodl zvýšit počet městských policistů o pět strážníků a nadále hodlá zvyšovat bezpečnost například pomocí projektu Okrskář, který radnice spustila na začátku května.

Policie stále po pachatelích pátrá. "Na případu nadále pracujeme. Zatím jsme nikoho neobvinili, a proto nelze říct nic konkrétního. Bližší informace až do dopadení pachatelů neposkytneme," řekla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Lenka Horáková, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript