Umístění: Společnost Černá kronika Dívka si vymyslela přepadení v Břeclavi, chtěla se pomstít vulgární dvojici

Dívka si vymyslela přepadení v Břeclavi, chtěla se pomstít vulgární dvojici

Břeclav, 14. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Policie objasnila srpnové přepadení v Břeclavi, se kterým se na ně obrátila sedmnáctiletá dívka. Vše si vymyslela, sdělila ve středu břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

agresor-vyrostek250

 

Dívka se letos v srpnu obrátila na policii s tím, že ji přepadli dva neznámí pachatelé a ukradli jí kabelku, kde měla 30 tisíc korun. "Později to potvrdil i její přítel, jemuž měly ukradené peníze patřit a dívka mu je nesla v den loupeže," uvedla Haraštová.

Kriminalisté při vyšetřování odhalily nedostatky, které vedly k přiznání dotyčné, že si vše vymyslela. "Důvodem byl její vztek na dva mladíky, kteří ji večer oslovili a sprostě jí nadávali. Dívka potom upadla na schodech, a tak ji napadlo, že se dvojici pomstí a bude předstírat přepadení. Začala křičet o pomoc a hlídce vylíčila smyšlenou scénu. Přítele pak požádala, aby policistům dosvědčil, že mu nesla peníze," vysvětlila Haraštová.

Dodala, že lidé by se podobných historek měli vyvarovat. "Policie při závažných případech vynakládá velké úsilí. Kdo se dopustí křivého vysvětlení, skončí před správním orgánem stejně jako tato dvojice," doplnila mluvčí.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci