Umístění: Společnost Černá kronika Dva mladíci v Rosicích téměř ubili muže k smrti, vzali mu 90 korun

Dva mladíci v Rosicích téměř ubili muže k smrti, vzali mu 90 korun

Rosice, 26. října 2011 (MEDIAFAX) - Až dvacetileté vězení nebo výjimečný trest hrozí dvěma jednadvacetiletým mladíkům, kteří v Rosicích na Brněnsku téměř ubili muže k smrti. Oba útočníky zatkla policie a umístila je se souhlasem soudce do vazby, řekla ve středu krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

agresor-vyrostek250

Případ se stal o víkendu, ale policie o něm informovala až ve středu. "Sedmačtyřicetiletý muž se vracel okolo půlnoci v noci na sobotu z restaurace, když potkal dva podnapilé mladíky. Ti do kolemjdoucího nejprve strčili, až upadl. Potom jej začali bít," uvedla Vedrová.

Poškozený se snažil krýt hlavu rukama. Pachatelé jej kopali do hlavy, hrudníku, pěstmi jej tloukli do obličeje, zad a břicha. "Násilníci z napadeného strhli veškeré oblečení, odkud ukradli necelých 90 korun. Šaty potom rotrhali, rozházeli je po okolí a do oplocených zahrad," řekla mluvčí s tím, že pachatelé nechali napadeného po brutálním útoku ležet nahého na zemi a odešli.


Navazující článek: Dva agresoři, kteří kvůli 86 korunám téměř ubili muže, si odsedí dohromady 28 let.


Muž měl mnohé zlomeniny a nitrolební krvácení. "Zraněný byl podchlazený a v přímém ohrožení života. Okolo páté hodiny ranní jej našel až náhodný kolemjdoucí," dodala Vedrová.
"Lékaři u něj napočítali 10 zlomených žeber, krvácení do mozku a dutiny hrudní," řekl kriminalista Luděk Blahák. Podle něj má poškozený také poraněnou páteř.

Policie útočníky dopadla v pondělí. "Po činu zamířili do herny, kde utratili ukradené peníze. K jejich dopadení nám pomohli všímaví lidí, kteří viděli na jejich oblečení krev. Dvojice se po dopadení přiznala. Jeden z nich má za sebou už trestní minulost," sdělila vrchní komisařka Leona Vejnárová.

Podle ní je oběť ve vážném stavu připojená na umělou plicní ventilaci.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript