Umístění: Společnost Černá kronika Dva muži vyloupili na Břeclavsku během čtyř hodin banku a pekařství

Dva muži vyloupili na Břeclavsku během čtyř hodin banku a pekařství

Hrušky, 18. května 2012 (MEDIAFAX) - Dva různí muži vyloupili na Břeclavsku ve čtvrtek ráno během necelých čtyř hodin pobočku peněžního ústavu v Kloboukách u Brna a prodejnu pekařství v Hruškách. Oba pachatelé stačili včas zmizet, policie po nich zatím neúspěšně pátrá, řekla v pátek policejní mluví Kamila Haraštová.

revolver-prepadeni250

Do prodejny pekařství v Hruškách vešel kolem půl šesté více jak 180 centimetrů vysoký štíhlý třicátník ve vínové mikině a po prodavačce chtěl peníze. Na hlavě měl kapuci a maskoval si obličej. Při přepadení podle policejní mluvčí nevyhrožoval zbraní, ale prodavačku zbil. "Žena naštěstí neutrpěla žádná vážná zranění," řekla Haraštová.

Pobočku peněžního ústavu v Kloboukách u Brna vyloupil téhož dne v devět ráno asi čtyřicetiletý, 170 centimetrů vysoký muž v pracovních kapsáčích a šedé mikině s bílými pruhy na rukávech. "Muž se maskoval tmavou kšiltovkou a černými slunečními brýlemi, při přepadení ženu vystrašil střelnou zbraní," řekla policejní mluvčí.

Podle svědků odešel pachatel z vyloupené pobočky svižným krokem směrem k místnímu kostelu. Tam však jeho stopa mizí. Výši ukradené hotovosti policisté ani u jednoho případu neupřesnili. Vyšetřovatelé však při pátrání po pachatelích loupeží požádali o pomoc veřejnost. "Jakékoliv informace, které se vztahují k oběma loupežným přepadením, mohou lidé telefonovat kriminalistům prostřednictvím tísňové linky 158," řekla Haraštová.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript