Umístění: Společnost Černá kronika Falešný sanitář obral v Ráječku osmdesátiletou stařenku o šest tisíc korun

Falešný sanitář obral v Ráječku osmdesátiletou stařenku o šest tisíc korun

Ráječko, 6. června 2012 (MEDIAFAX) - Neznámý podvodník převlečený do červeného obleku sanitáře zdravotní záchranné služby obral o šest tisíc korun osmdesátiletou ženu z Ráječka na Blanensku. Stařence namluvil, že potřebuje ihned zaplatit pokutu za dopravní nehodu, řekla ve středu policejní mluvčí Iva Šebková.

duchodkyne-penize250

 

Muž vydávající se za sanitáře důchodkyně nejprve zatelefonoval, v úterý odpoledne si pak přišel pro peníze ke dveřím jejího bytu. "Představil se jako Martin, na sobě měl oblečený červenou uniformu sanitáře a pod záminkou dopravní nehody a nutnosti zaplatit způsobenou škodu vylákal na důchodkyni více jak šest tisíc korun," řekla policejní mluvčí.

Brzy se ale ukázala, že se žádná havárie neodehrála a že paní naletěla podvodníkovi. Blanenští policisté po muži podezřelém ze spáchání podvodu pátrají. Kriminalisté v této souvislosti zároveň prostřednictvím mluvčí upozornili seniory, aby "nebyli důvěřiví, nemluvili s cizími lidmi a už vůbec jim bezdůvodně nepůjčovali nebo nedávali peníze".

Jiří Nováček, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci