Umístění: Společnost Černá kronika Fantom benzínek v černé Primeře tankuje bez placení a krade SPZ

Fantom benzínek v černé Primeře tankuje bez placení a krade SPZ

Brno, 3. srpna 2015 - Jeho rajónem jsou dálnice D1 a D2, řídí černý Nissan Primera s kradenými registračními značkami a od čerpacích stanic odjíždí výhradně bez placení. Řeč je o neznámém muži, patrně Slovákovi, po kterém pátrají jihomoravští i slovenští policisté.

fantom benzinek nissan primera

 

„Scénář jeho jednání je vždy stejný – po natankování několika desítek litrů nafty ujede z benzínky, aniž by za pohonné hmoty zaplatil. Vybírá si zejména čerpací stanice na dálnici D2 a D1 a používá různé registrační značky odcizené z jiných vozidel na území České republiky,“ uvedla kriminalistka Petra Ledabylová s tím, že na jihomoravských benzínkách tankuje již od začátku června.  

Vzhledem k tomu, že dle svědků hovoří podezřelý řidič slovensky a na čelním skle má slovenské nálepky povinných kontrol, domnívají se policisté, že se jedná o Slováka.

„Škoda způsobená jeho jednáním jen na území ČR byla vyčíslena na více než 26 tisíc korun,“ upozornila Ledabylová a podotkla, že řidičem mají zkušenost i slovenští policisté, kteří šetří taktéž několik případů krádeže nafty stejným způsobem.    

Vozidlo Nissan Primera, které podezřelý používá, má černou barvu a střechu potaženou matnou fólií. Policisté žádají o spolupráci všechny, kteří by mohli podat jakékoliv informace k vozidlu a jeho řidiči, aby se ozvali na bezplatnou linku 158, nebo na telefonní čísla 974 632 320  či 725 086 062.

fantom benzinek nissan primera d1 dalnice

Kryštof Turek, foto: PČR JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci