Umístění: Společnost Černá kronika Hasiči likvidovali rozsáhlý požár na Hodonínsku

Hasiči likvidovali rozsáhlý požár na Hodonínsku

Lovčice, 21. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Deset jednotek hasičů zasahovalo v noci na středu u rozsáhlého požáru pily a dveřaské dílny v Lovčicích na Hodonínsku. Vznikla při něm škoda dva miliony korun, řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

hasici-auta250

 

Oheň vypukl v dílně dřevovýroby v jedné z hal bývalého zemědělského areálu na kopci nad obcí. "Plamenů si všiml majitel sousední autodílny. Při příjezdu jednotek se požár šířil na celou halu o rozměrech 15 na 30 metrů," uvedl Haid.

Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Jednotky na oheň namířily šest vodních proudů. Pod kontrolu jej dostaly po dvou hodinách. Požár zasáhl také zachycovače a zásobníky pilin pod podlahou objektu a oheň v podzemí stále prohoříval. Hasiči se žhnoucí piliny snažili vybírat a prolévat vodou.

Bezmála po čtyřech hodinách se podařilo požár téměř uhasit. Do rána zůstala na místě jedna jednotka k likvidaci skrytých ohnisek. Požár zničil půl haly s plechovou střechou. Poškodil rámovou pilu, další dřevozpracující stroje a také zásoby zpracovávaného dřeva. Žár zničil vysokozdvižný vozík a nakladač. Příčinami vzniku požáru se zabývá vyšetřovatel.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci