Umístění: Společnost Černá kronika Kriminalisté objasnili dva roky staré loupežné přepadení u Lanžhotu

Kriminalisté objasnili dva roky staré loupežné přepadení u Lanžhotu

Lanžhot, 2. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Břeclavští kriminalisté objasnili po dvou letech loupežné přepadení na odpočívadle u hraničního přechodu v Lanžhotě. Ve čtvrtek to řekla policejní mluvčí Kamila Haraštová s tím, že vyšetřovatelům pomohlo k odhalení pachatele dokonalé zajištění stop z místa přepadení.

prepadeni-maska2_250

 

V březnu 2010 se u hraničního přechodu v Lanžhotě odehrálo loupežné přepadení. Přestože se ženě za přepážkou podařilo utéci a schovat se do vedlejší místnosti, zažila na vlastní kůži to, co ostatní vidí pouze ve filmových scénách. "Pachatel byl maskovaný, měl na hlavě kuklu a v ruce držel střelnou zbraň," řekla Haraštová.

Policisté tehdy ihned vyjeli k odpočívadlu a rozjeli pečlivé vyšetřování loupeže. Při ohledání místa činu zajistili veškeré stopy, a právě to jim podle mluvčí později pomohlo určit pachatele.

Díky tomu právě v těchto dnech rozšířili trestní stíhání u pětadvacetiletého muže, který je v současné době ve věznici. Letos v březnu jej kriminalisté zadrželi i s dalšími třemi komplici a obvinili kvůli jinému loupežnému přepadení, které se odehrálo tři dny před Štědrým dnem v Mikulově.

Muži se tehdy podle policie společně vypravili přepadnout směnárnu u hraničního přechodu v Mikulově. "Dva z nich vnikli maskovaní dovnitř a se střelnou zbraní se domáhali vydání peněz. S uloupeným obnosem je další společníci naložili a odjeli pryč," řekla Haraštová s tím, že policistům se za necelé tři měsíce podařilo celou skupinku zadržet a obvinit.

V elektronickém systému pak vyšetřovatelé postupně srovnali také zajištěné stopy z další trestné činnosti. Vyšlo přitom najevo, že i při přepadení na dálničním odpočívadle v Lanžhotě figuroval jeden ze zadržených pachatelů mikulovské loupeže. "Pětadvacetiletého násilníka jsme proto obvinili z další loupeže," řekla Haraštová s tím, že policisté se případu věnují i nadále.

Jiří Nováček, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci