Umístění: Společnost Černá kronika Lékárnice, které prodávaly narkomanům léky na výrobu pervitinu, jsou souzeny

Lékárnice, které prodávaly narkomanům léky na výrobu pervitinu, jsou souzeny

Břeclav, 7. června 2012 (MEDIAFAX) - Okresní soud v Břeclavi zahájil ve čtvrtek hlavní líčení s Blankou Grycovou a Sylvou Kolleovou, lékárnicemi z Pohořelic, které podle obžaloby ve velkém obchodovaly s léky proti nachlazení, ze kterých bylo možné vyrobit 28 kilogramů pervitinu za bezmála 30 milionů korun.

lekarna-recept-leky-vydej250

 

Pokud soudce Oldřich Rezek uzná vinu lékárnic, hrozí jim až deset let vězení. Soudce ve čtvrtek verdikt nevynesl. Hlavní líčení odročil na konec června, potřebuje totiž vyslechnout ještě několik svědků. Řada narkomanů totiž k soudu odmítla přijít svědčit. K dalšímu přelíčení proto některé z nich v krajním případě předvede policejní eskorta.


Související článek: Lékárnice z Pohořelic prodaly výrobcům drog léky na výrobu 28 kg pervitinu


Prodej léků, ze kterých je možné získat chemickým postupem pervitin, upravuje v Česku zákon. Smí se prodávat jen po jedné krabičce a proti občanskému průkazu. V lékárně v Pohořelicích na Břeclavsku ale tato praxe neplatila. Dvě tamní magistry prodávaly léky nastrčeným mladým dívkám, které přinesly i deset občanských průkazů najednou. Protože narkomani mlčí, nepodařilo se zatím policii zjistit koncové odběratele léčiv.

Státní zástupce uvedl, že v celém případě jde především o výklad zákona. Obě ženy se totiž hájí, že literu zákona dodržely, když zkontrolovaly přinesené občanské průkazy a údaje v nich si zapsaly do prodejní knihy.

Přestože obě lékárnice čelí soudnímu stíhání, podle policie ve své praxi prodeje léků s pseudoefedrinem pokračovaly. Od loňského jara do začátku tohoto roku údajně prodaly v rozporu s předpisy dalších bezmála 1300 balení léčiv. Z takového množství umějí narkomani uvařit až půl kilogramu pervitinu.

Jiří Nováček


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci

Komentáře a dotazy k produktu  

 
0 #1 2012-06-11 10:08
Myslíte, že se to tím vyřeší? Tím, že zavřou dvě lékárnice? Že se tím vyřeší drogová situace v ČR? Policie neví, co dělat, tak začíná tam, kde je to nejjednodušší... a feťáci si zatím své potřeby seženou jinde...
Citovat