Umístění: Společnost Černá kronika Lékárnice, které prodávaly výrobcům drog léky, pokračovaly i během stíhání

Lékárnice, které prodávaly výrobcům drog léky, pokračovaly i během stíhání

Brno, 25. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Až desetileté vězení hrozí devětačtyřicetleté majitelce lékárny z Pohořelic a její sedmačtyřicetileté zaměstnankyni, které prodávaly výrobcům drog léky. Ženy nepřestaly ani poté, co je odhalila policie, skončily proto ve vazbě, řekla ve středu krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

lekarna-recept-leky-vydej250

 

Policie odhalila pokračující trestnou činnost žen minulý týden. "Od loňského dubna, kdy čelily trestnímu stíhání, prodaly až do současnosti dalších téměř 1300 balení s obsahem pseudoefedrinu, z čehož se dá vyrobit 500 gramů pervitinu," uvedla Vedrová.

Státní zástupce na podnět vyšetřovatele podal návrh k vzetí obou žen do vazby a soudce jej akceptoval.

Kriminalisté už loni dvojici stíhali pro výrobu a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. "Majitelka lékárny i její zaměstnankyně totiž nejméně od poloviny roku 2009 opakovaně prodávaly léčivé přípravky Nurofen Stop Grip a Modafen v rozporu s právními předpisy. Větší množství prodávaly jednomu člověku, který jim předal několik občanských průkazů různých lidí," vysvětlila Vedrová.

Léky poté posloužily na výrobu drog. "Ze znaleckého posudku Kriminalistického ústavu v Praze bylo možné z prodaného množství z jejich lékárny vyrobit 28 tisíc gramů pervitinu v hodnotě 42 milionů korun," dodala mluvčí.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci