Umístění: Společnost Černá kronika Manželský pár bezdomovců v Hodoníně vykradl pitevnu

Manželský pár bezdomovců v Hodoníně vykradl pitevnu

Hodonín, 16. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Nově rekonstruovanou pitevnu nemocnice v Hodoníně vykradl manželský pár bezdomovců. V pátek to řekl policejní mluvčí Petr Zámečník s tím, že kriminalisté zloděje vypátrali a obvinili z krádeže.

bezdomovec-ruce250

 

Manželé se vloupali do rekonstruované budovy patologie na začátku prosince. Ukradli vaničku do sprchového koutu a z vypáčené skříně úhlovou brusku. "Rozbitím okna a krádežemi způsobili škodu za pět tisíc korun," řekl policejní mluvčí.

Policisté z obvodního oddělení v Hodoníně podle Zámečníka díky dobré místní znalosti zjistili, že ukradené věci nabízel k prodeji manželský pár místních bezdomovců. Kriminalistům pak zbývalo jen oba tuláky najít a vyslechnout.

Kuriozitou podle Zámečníka je, že muž přišel k výslechu v botách, ve kterých se dopustil i vloupání - nabídl tak policistům bezpracně srovnávací vzorek k zajištěné stopě, kterou nechal na místě činu. "Během výslechu se pak pod tíhou důkazů oba k vloupání přiznali," řekl Zámečník.

Sprchovou vaničku pak policisté našli pod mostem v okrajové části Hodonína, brusku ukrýval známý manželů. "Ukradené věci se tak vrátily na pitevnu a oba zloději si vyslechli obvinění z trestného činu krádeže," uzavřel Zámečník.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci