Umístění: Společnost Černá kronika Mladíci stříleli z auta airsoftovými pistolemi, jedenáct lidí zranili

Mladíci stříleli z auta airsoftovými pistolemi, jedenáct lidí zranili

Brno, 21. července 2015 - Více než hloupou a nebezpečnou „zábavou“ si od zimy krátili čas čtyři mladíci z Brna-venkova. Z jedoucího auta stříleli po večerech z airsoftových zbraní po náhodných chodcích a cyklistech. Jedenáct lidí při tom zranili.

airsoftova pistole

 

„Jeden řídil a další jeden až dva stříleli z pistolí. Od začátku letošního roku evidujeme deset případů z různých obcí Znojemska, Brněnska a Třebíčska. Plastovými kuličkami zasáhli celkem jedenáct osob,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová s tím, že mezi poškozenými je pět žen a šest mužů od pětadvaceti do osmapadesáti let.

„Nejčastěji utrpěli hematomy na dolních i horních končetinách a na zádech. Cyklistu trefili do helmy a jednoho chodce dokonce i přímo do oka. Osmapadesátiletý muž pak musel být převezen k ošetření na oční kliniku do Brna,“ upozornila Drahokoupilová.

Gang řádil od ledna do května Oslavanech, Moravských Bránicích, Ivančicích, Moravském Krumlově, Tasovicích, Zbýšově a u Dukovan. Policistům se na začátku července podařilo všechny výtržníky dopadnout.  

„Druhý prázdninový týden jsme všechny zadrželi. Na základě důkazů jsme je v uplynulých dnech také obvinili z trestného činu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu,“ dodala Drahokoupilová s tím, že mladíkům hrozí vězení od tří do deseti let.

(tof)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci