Umístění: Společnost Černá kronika Mladík neunesl rozchod s přítelkyní, neustále ji pronásleduje

Mladík neunesl rozchod s přítelkyní, neustále ji pronásleduje

Hodonín, 13. května 2011 (MEDIAFAX) - Až roční vězení hrozí mladíkovi (22) z Hodonínska, který se nesmířil s rozchodem s přítelkyní a stále ji pronásleduje. Denně ve dne i v noci vyhledává její přítomnost, sms zprávami jí píše, co kdy přesně dělala a s kým byla, řekl v pátek hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

sms-stalking

Strach z chování expřítele donutil mladou ženu oznámit případ na policii. "Stupňující se pronásledování a výhrůžky vzbudily v ženě obavu o život," uvedl Zámečník.

Po krátkém vztahu v roce 2009 se žena s mužem rozešla a od té doby čelí neustálému pronásledování. "Mladík téměř denně vyhledává dívčinu blízkost ať už v denních, večerních nebo nočních hodinách. Kontaktuje ji v bydlišti i v zaměstnání," sdělil mluvčí.

Podle něj expartner ženu dokáže i několik hodin sledovat a poté jí posílá sms přes telefon, ve kterých jí píše, co přesně dělala, kde a s kým byla. Dívka dostávala až 25 sms zpráv za den. "Muž také vydržel několik hodin tlouct na dveře jejího bytu a zvonit na zvonek, i když mu žena dávala jasně najevo, že si nepřeje, aby ji kontaktoval," řekl Zámečník.

Za trestný čin nebezpečné pronásledování může jít zhrzený muž až na rok do vězení.

Policisté na Hodonínsku se od začátku roku zabývají již třetím obdobným případem. Loni řešili celkem šest záležitostí spojených s pronásledováním.

Lenka Horáková, foto - ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript