Umístění: Společnost Černá kronika Muž dlouhodobě týral manželku, vyhledával ji i přes soudní zákaz

Muž dlouhodobě týral manželku, vyhledával ji i přes soudní zákaz

Hodonín, 14. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Ve vazební věznici skončil dvaačtyřicetiletý muž z Hodonínska, který dlouhodobě týral manželku. Vyhledával ji i přes rozhodnutí soudu, že po dobu jednoho roku nesmí vstupovat do jejího domu ani ženu kontaktovat, sdělil ve středu hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

domaci_nasili250

 

Policisté tyrana obvinili už v červnu letošního roku. "Manželka musela dlouhodobě snášet výlevy zlosti, fyzické napadání, osočování a ponižování. Zlost se stále zvyšovala, a tak žena podala žádost o rozvod," uvedl Zámečník.

Tím však nic neskončilo. Agresor oběti nadále nadával, vypínal jí energie, prohlížel soukromé věci a telefon. "Žena utrpěla újmu po psychické stránce a musela vyhledat ambulantní léčbu," dodal mluvčí.

Později soud zakázal muži přibližovat se k domu i k poškozené po dobu jednoho roku. Odsouzený však toto nařízení nerespektoval a opakovaně se vracel do domu.

Policisté jej minulý týden zadrželi a obvinili z maření výkonu úředního rozhodnutí, za což zákon ukládá tři roky odnětí svobody. "Soud přijal návrh státního zástupce a muž skončil ve vazební věznici, kde bude až do vynesení rozsudku," uzavřel Zámečník.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci