Umístění: Společnost Černá kronika Muž hrozil bývalé milence, že pošle její nahé fotky zaměstnavateli

Muž hrozil bývalé milence, že pošle její nahé fotky zaměstnavateli

Brno, 24. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Z nebezpečného pronásledování obvinila policie dvaatřicetiletého muže z Brněnska, který obtěžoval svoji bývalou šestačtyřicetiletou internetovou milenku z Tišnovska. Krajská policejní mluvčí Petra Vedrová ve čtvrtek řekla, že takzvanému stalkerovi hrozí až čtyři roky vězení.

notebook-erotika250

 

Muž podle policistů po několika intimních schůzkách neunesl fakt, že se žena rozhodla asi dvouměsíční letní milenecký vztah ukončit.

"Zhrzený milenec začal náhle bývalé milence posílat textové zprávy, ve kterých jí vyhrožoval, že pokud se s ním opět nesejde, rozešle do jejího zaměstnání i rodině fotografie, na kterých je obnažená," řekla Vedrová. Žárlivci se navíc podařilo neoprávněně získat přístupové údaje k e-mailové schránce exmilenky. Ženě pak zablokoval přístup k elektronické poště a z její adresy začal rozesílat zprávy se sexuálními návrhy a stejnou pohrůžkou rozeslání kompromitujícího materiálu jejímu zaměstnavateli.

Když si příjem pošty z této schránky poškozená žena zablokovala, psal jí slídič i z jiných e-mailových adres. "Mimo jiné jí vyhrožoval i tím, že se jí mohou zablokovat kola u auta, což u ženy vyvolalo obavy o život," řekla Vedrová.

Muž se pak pokoušel ženu fyzicky kontaktovat - ať už v místě jejího bydliště, tak při cestě do práce a z práce, čekal na ni i před zaměstnáním. "V úterý ji stalker opět pronásledoval při cestě do práce, proto se telefonicky obrátila na policii. Policisté muže zadrželi a poté, co stalkera vyslechli a zajistili mobilní telefon a počítač, jej vyšetřovatel obvinil z vydírání, nebezpečného pronásledování, a z neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči dat," vypočítala policejní mluvčí.

Obviněný muž byl přitom už v souvislosti s nebezpečným pronásledováním (tzv. stalkingem) již dvakrát pravomocně odsouzen. Na verdikt soudu si proto počká ve vazbě; za jeho jednání mu podle Vedrové hrozí čtyřleté vězení.

Stalking, který představuje relativně novou formu trestné činnosti, je v Brně a okolí v poslední době poměrně rozšířeným jevem. "Jen v rámci Městského ředitelství policie v Brně řešili kriminalisté od začátku roku už osmadvacet případů nebezpečného pronásledování," poznamenala Vedrová.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci