Umístění: Společnost Černá kronika Muž, který na Blanensku utýral k smrti invalidní tetu, si odsedí 10 let ve vězení

Muž, který na Blanensku utýral k smrti invalidní tetu, si odsedí 10 let ve vězení

Brno, 1. června 2012 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně poslal v pátek na deset let do vězení Petra Nováka (47) z Horní Lhoty u Blanska, který loni v červnu utýral k smrti svou třiasedmdesátiletou invalidní tetu. Desetiměsíční podmínky odložené na dva roky si od soudu odnesli i Novákova matka a strýc.

soud-spravedlnost-1

Zbitou a zraněnou důchodkyni nechal Novák ležet šest dní na zemi. Později ji objevili záchranáři a odvezli do nemocnice, tam však žena navzdory péči lékařů po měsíci na následky zhmoždění mozku zemřela.

Podle obžaloby týral Novák invalidní tetu psychicky i fyzicky zhruba od poloviny roku 2010. Před soudcem to však popřel. Nováka však usvědčily důkazy, které proti němu kriminalisté shromáždili. O své zraněné sestře věděli i Novákova matka a strýc, nepodnikli však nic, aby ji zachránili.

O týrané ženě se ale dozvěděli sousedé, kteří také do domku přivolali policii. Rozsudek nad Novákem a jeho příbuznými není pravomocný. Trojlístek se totiž hodlá odvolat k olomouckému vrchnímu soudu.

Jiří Nováček


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript