Umístění: Společnost Černá kronika Muž pobodal u Velkých Opatovic kamaráda, kterému dlužil 2000 korun

Muž pobodal u Velkých Opatovic kamaráda, kterému dlužil 2000 korun

Velké Opatovice, 29. května 2012 (MEDIAFAX) - Až dvacetileté vězení hrozí za pokus o vraždu muži (20), který u Velkých Opatovic na Blanensku pobodal kamaráda, jemuž dlužil 2000 korun. Napadený byl v ohrožení života, útočník sám zavolal na tísňovou linku, řekla v úterý krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Nuz2

 

Incident se stal v pondělí u hřbitova mezi Velkými Opatovicemi a Smolnem. "Dvacetiletý muž dlužil o rok mladšímu poškozenému 2000 korun. Napadený na něj začal naléhat a požadoval peníze zpět. Dlužník jej vylákal ke hřbitovu, kde mu zasadil několik ran nožem. Zbraň odhodil a utekl směrem k přehradě," popsala Vedrová.

Podle ní si muž poté uvědomil, co udělal, a zavolal na tísňovou linku. Zasahující zdravotníci v sanitce ošetřili zraněného s ranami v hrudníku a v zádech. Jeho stav byl natolik závažný, že si vyžádal letecký transport do Brna. "Napadený se podrobil operaci. Byl v bezprostředním ohrožení života," řekla Vedrová.

Policie pak našla útočníka u hráze rybníka. Na obličeji a rukách měl krev. "Muže jsme obvinili z vraždy ve stadiu pokusu. Hrozí mu až 20 let vězení. Státní zástupce podal návrh na vzetí do vazby," dodala mluvčí. Jihomoravští policisté letos vyšetřují 15. případ vraždy. "Loni jsme zaznamenali celkem 16 případů dokonaných vražd a pokusů za celý rok," uzavřela Vedrová.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci