Umístění: Společnost Černá kronika Na Břeclavsku se topily dvě děti, na rybníku se pod nimi podlomil led

Na Břeclavsku se topily dvě děti, na rybníku se pod nimi podlomil led

Lednice, 27. února 2011 (MEDIAFAX) - Pod dvěma chlapci ve věku osm a devět let se v neděli po 14. hodině prolomil led na rybníku v Lednicko-valtickém areálu na Břeclavsku. Děti skončily v podchlazeném stavu v péči zdravotníků, řekla mluvčí břeclavských policistů Kamila Haraštová.

Brusleni2

 

Děti bruslily na ledu naproti minaretu v zámeckém areálu. "Led se pod nimi prolomil a oba chlapci skončili ve vodě," uvedla Haraštová s tím, že je ihned začal zachraňovat přítomný otec a kolemjdoucí.

Na místo dorazili hasiči, zdravotníci a přiletěly také dva vrtulníky. "Nakonec vrtulníků nebyla potřeba, chlapci skončili v péči zdravotníků v sanitce," dodala mluvčí.

Podle ní je to během víkendu podruhé, co policie dostala hlášení z Lednicko-valtického areálu, že se pod lidmi prolomil led. "V sobotu se led prolomil pod mužem, ale před příjezdem zdravotníků se sám z vody dostal a na místě už nebyl," sdělila Haraštová.

Policie upozorňuje veřejnost, že led je pro lidi nebezpečný. "Svítí u nás slunce a máme teploty nad nulou, proto důrazně varujeme všechny, kteří by se chtěli vydat bruslit na led. Hrozí jim nebezpečí, které může mít i nejhorší následky," uzavřela.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci