Umístění: Společnost Černá kronika Na jihu Moravy prudce roste násilná kriminalita, policie letos řeší osm vražd

Na jihu Moravy prudce roste násilná kriminalita, policie letos řeší osm vražd

Brno, 23. března 2012 (MEDIAFAX) - Na jižní Moravě nebývale roste násilná kriminalita. Jen během prvních tří měsíců letošního roku se v kraji odehrálo osm vražd, řekl zástupce vedoucího krajského oddělení obecné kriminality Luděk Blahák.

prepadeni250

 

"Během celého loňského roku jsme vyšetřovali šestnáct vražd, teď jich máme během tří měsíců už osm," konstatoval. Podle Blaháka roste rapidně i další násilná trestná činnost včetně ozbrojených loupeží. "Není prakticky dne, abychom násilí neřešili," konstatoval detektiv.

Násilí mezi lidmi eskalovalo na jihu Moravy především v únoru. Nejkratší měsíc kalendářního roku se podle krajské policejní mluvčí Petry Vedrové vymyká jakýmkoliv dlouhodobým kriminalistickým nebo sociologickým statistikám - kriminalisté v něm totiž řešili pět vražd ve stadiu pokusu.

Série vražedných útoků na jihu Moravy zahájila 4. února potyčka dvou mužů u brněnského Boby centra. "Útok sekerou napadený přežil," konstatovala Vedrová. O pět dní později se pokusil zastřelit své rivaly v hádce muž v Hodoníně, 21. února pak napadl v královopolské zahrádkářské kolonii Sadová bratr bratra sekerou.

"Sedmadvacátého února se pak sekáčkem na maso pokusil zabít svého oponenta muž v Bošovicích na Vyškovsku a o dva dny později pobodal svého soupeře muž v hospodské rvačce v Šardicích na Hodonínsku," vypočítala nejkrvavější únorové excesy krajská policejní mluvčí.
Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci