Umístění: Společnost Černá kronika Násilník z Blanska, jež mlátil matku a družku, stráví čtyři roky ve vězení

Násilník z Blanska, jež mlátil matku a družku, stráví čtyři roky ve vězení

Brno, 23. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Čtyři roky ve vězení za týrání osob žijících ve společné domácnosti stráví Marcel Bauer z Blanska, který osm měsíců v permanentní opilosti doma bil vlastní matku a družku. Soudce brněnského krajského soudu Zdeněk Lukovský ve středu zamítl Bauerovo odvolání a trest v dolní polovině sazby mu potvrdil.

pest250

 

Osmkrát trestanému recidivistovi Bauerovi hrozil až osmiletý trest vězení. Podle soudu od loňského října až do letošního květnového zatčení opakovaně mlátil ve společném bytě svoji matku a družku. "Ženy bil, kopal do celého těla i do hlavy. Napadené oběti utrpěly řadu zranění, družka dokonce otevřenou zlomeninu nosu," citoval soudce ze spisu.

Stupňující se agrese nezaměstnaného Bauera ženy nevydržely, ukrývaly se ve sklepě a několikrát přivolaly i policii. Ta pak po nejbrutálnějším z útoků Bauera zatkla.

Bauer se k bití svých blízkých nepřiznal. "Do družky jsem v koupelně omylem strčil," hájil se. Poukazoval přitom na údajnou nedůvěryhodnost své matky i přítelkyně.

Odvolací senát krajského trestního soudu ale Bauerovi neuvěřil a potvrdil nu trest vyměřený blanenským soudem. Muži pak přitížil i fakt, že na své dvě děti z jiného vztahu neplatil výživné.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci