Milana Sehnala odsoudil Městský soud pro Brno-venkov za to, že svou bývalou milenku nadměrně obtěžoval SMS zprávami, krajský soud pak jeho podmínečný trest potvrdil.
Sehnal svou bývalou o deset let starší vdanou milenku z Moravan u Brna osobně a SMS zprávami předloni osm měsíců nepřetržitě kontaktoval. Posílal jí až padesát textových zpráv denně. "Dožadoval se společného soužití nebo finanční kompenzace pěti milionů korun za údajnou psychickou újmu způsobenou jejich rozchodem a náklady související s udržováním vztahu," konstatuje se v soudním spise k případu. Žena muže odmítla a Sehnal jí začal vyhrožovat, že ji srazí auto a že ublíží jejímu manželovi.
Když obtěžovaná žena změnila telefonní číslo, začal Sehnal posílat textové zprávy její matce a dceři. Vyhledával ženu doma a také v zaměstnání. "Když v červenci 2010 matce a dceři poškozené opět telefonoval, zpětně jej telefonicky požádala, aby neobtěžoval nikoho z její rodiny. On odpověděl, že bere nůž a jde na ně, vzápětí přijel do domu rodičů ženy, odkud jej musela vyvést policie," stojí v soudním spisu.
Žena na svého bývalého milence podala trestní oznámení, soud pak Sehnala potrestal tříměsíční podmínkou. Muž ovšem svou při po sérii odvolání dovedl až k Nejvyššímu soudu.
V dovolání mimo jiné zdůraznil, že okresní soud neměl k dispozici zásadní důkaz, na jehož základě by mohl dospět k jasnému a nezpochybnitelnému závěru, že jednal způsobem popsaným ve skutkové větě, tedy že by poškozené ženě, kterou miluje, eventuálně jiným lidem vyhrožoval ublížením na zdraví nebo jednal tak, že by mohl vzbudit důvodnou obavu o zdraví či život. Soudu prvního stupně vytkl, že jemu, "coby bezúhonnému člověku nevěřil, že se jednání kladeného mu za vinu nedopustil, kdežto své rozhodnutí opřel o lživé tvrzení pronásledované a členů její rodiny". Sehnal v dovolání zopakoval i svou obhajobu, podle které jeho jednání "nebylo způsobilé vzbudit důvodné obavy o život či zdraví, poněvadž rozbití domovního zvonku nebo hrubší výlevy mohou být jen přestupkem a nikoli přečinem".
"Je to poprvé, kdy Nejvyšší soud kauzu nebezpečného pronásledování řešil," řekl na adresu případu mluvčí NS Petr Knötig. Nejvyšší soud však podle něj nezjistil žádný nesoulad mezi skutkovými zjištěními a závěry obou soudů a proto dovolání odmítl. Tím zůstal uložený trest v platnosti.