Umístění: Společnost Černá kronika Nový hit českých seniorů: Pěstování marihuany

Nový hit českých seniorů: Pěstování marihuany

8. května 2013 (MEDIAFAX) - Když se řekne zahrádka českého důchodce, tak každému automaticky naskočí kytičky či nějaké bylinky. Jenže, spousta z nich, většinou těžce nemocných, má ve svých záhoncích či v květináči na balkoně i konopí! Právě pěstování marihuany se stává novým hitem českých důchodců.

marihuana

 

Hrozí jim problémy s policií, či "šikana" od úřadů. I přesto stále větší množství českých důchodců má na svých zahrádkách či v květináči na balkoně zaseto konopí. Jedním z nich je i Václav Paták. Ten má už dlouhých osmnáct let roztroušenou sklerózu a tvrdí, že právě marihuana mu v boji s touto zákeřnou nemocí velmi pomáhá, píše iDnes.cz.

Senioři využívaní sklizenou marihuanu všelijak, dělají si z ní čaje, různé masti či prášky. Dokonce si na internetu předávají informace o tom, jak se o konopí starat, jak ho zpracovávat i to, jak jej užívat. 

To, že se oblíbenost konopí jako léku mezi českými seniory velmi rozšířilo, potvrdil pro iDnes.cz i Robert Veverka ze sdružení Legalizace.cz. Ten řekl, že starší lidé mají stále více odborné dotazy. Dokonce prý některé pěstitele - seniory musí krotit a říkat jim, že by na zahrádce či balkoně neměli mít konopí tolik.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci