Umístění: Společnost Černá kronika Odstartoval projekt zaměřený na prevenci kriminality páchané na seniorech

Odstartoval projekt zaměřený na prevenci kriminality páchané na seniorech

Brno, 1. května 2014 - V prostorách krajského školicího střediska na brněnské ulici Cejl se ve středu 30. dubna uskutečnil první z řady seminářů s názvem Senioři sobě II. Seminář spolu s krajským ředitelem Policie ČR Leošem Tržilem zahájil radní Antonín Tesařík.

senior-okradeny250

 

Hlavním cílem uvedeného projektu je předcházení páchání trestné činnosti na seniorech, posilování jejich bezpečí a zdravého životního stylu. Základním principem projektu je využití aktivních a spolehlivých seniorů - kurýrů prevence - k oslovování vrstevníků ve svém okolí, kteří žijící osamoceně, málo vycházejí z domu, mají zdravotní problémy apod. a snadno se tak mohou stát obětí trestného činu. Právě takzvaní kurýři prevence z řad seniorů se zúčastnili úvodního semináře, na kterém byli proškoleni ve výše zmíněných oblastech, obdrželi informační materiály a s jejich pomocí pak budou dále působit na své vrstevníky formou osvěty.

Projekt Senioři sobě II. organizuje Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje ve spolupráci s Krajským úřadem Jihomoravského kraje a Vyšší policejní školou a Střední policejní školou Ministerstva vnitra v Holešově - pracoviště Brno. Semináře se postupně uskuteční ve všech okresních městech Jihomoravského kraje.

Zdroj: JMK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci