Umístění: Společnost Černá kronika Pachateli brutální vraždy muže z Brněnska hrozí doživotí

Pachateli brutální vraždy muže z Brněnska hrozí doživotí

Brno, 19. března 2012 (MEDIAFAX) - Výjimečný trest doživotního vězení hrozí čtyřiadvacetiletému muži, který v lednu zavraždil kvůli penězům z důchodu seniora z Brněnska. V pondělí to řekla policejní mluvčí Petra Vedrová s tím, že pachatel první letošní vraždy na jihu Moravy již sedí ve vězení za jinou loupež.

soud-spravedlnost-1

Příběh s tragickým koncem se začal odehrávat už koncem ledna, kdy začali obyvatelé obce na Brněnsku pohřešovat svého souseda a čilého účastníka místního společenského života, čtyřiašedesátiletého seniora. Ten téměř dva týdny nezvedal telefon a nikdo ze sousedů ho několik dní nepotkal. "Pohřešovaný muž občas část svého domku pronajímal a právě jeho podnájemníci tvrdili, že senior odjel a zdržuje se u svého kamaráda na Znojemsku. Tam však nebyl a nikdo z jeho známých o něm nevěděl," řekla Vedrová.

Policisté proto přistoupili k prověrce seniorova bydliště a při zevrubné prohlídce domku našli v bývalém sklípku na zahradě mrtvé lidské tělo. Vyšetřování podle Vedrové potvrdilo, že zemřelým je právě pohřešovaný muž a že na jeho smrti se podílela jiná osoba, což potvrdila soudní pitva.

Den po nálezu těla zjistili kriminalisté i vraha. Ten je v současné době ve výkonu vazby v brněnské věznici, kam jej soudce poslal jako obviněného z trestného činu loupeže. Toho se dopustil začátkem února v Uherském Hradišti. Tamní kriminalisté také svým poznatkem k možné další trestní činnosti pachatele přispěli k celé řadě informací, které shromáždili jihomoravští policisté. Těm se podezřelý k vraždě seniora i doznal.

Jak sám uvedl, u poškozeného muže bydlel v podnájmu necelé dva roky. Poslední pár týdnů měl se seniorem několik konfliktů a začátkem ledna se rozhodl, že jej zabije. Motivem bylo také získání peněz, takže si nejprve čtyřiadvacetiletý mladík svůj hrůzný čin naplánoval na dobu, až senior dostane starobní důchod. O pár dní poté důchodce napadl ve spánku kladivem. Tím jej několikrát udeřil do hlavy a pak jej ještě bodal loveckým nožem do krku a hrudníku.

"Mrtvé tělo pak odtáhnul do sklepa na zahradě a zaházel věcmi. Než z domu odjel, odcizil peněženku své oběti s důchodem ve výši necelých sedm tisíc korun a jeho dva mobilní telefony," řekla Vedrová.

Vyšetřovatel obvinil násilníka z vraždy. "Za ni mu v tomto případě, kdy usmrtil druhého ve snaze získat majetkový prospěch, hrozí až výjimečný trest," citovala trestní zákon policejní mluvčí.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript