Umístění: Společnost Černá kronika Padělatelka CD a DVD z Prahy zásobovala tržnici na Znojemsku

Padělatelka CD a DVD z Prahy zásobovala tržnici na Znojemsku

Znojmo, 4. června 2012 (MEDIAFAX) - Přes 8000 CD a DVD se záznamem, vypalovačky, počítače a další vybavení potřebné k padělání nalezli celníci u Vietnamky v Praze, která nepravým zbožím zásobovala tržnici na Znojemsku. V pondělí to řekla mluvčí brněnských celníků Lada Temňáková.

cd-dvd-Vietnamka250

 

"U ženy v pražském bytě jsme zadrželi 4697 kopií s hudebními tituly, 3320 kopií filmů, 2326 nosičů bez záznamu, tři počítače s osmi vypalovacími technikami, osm externích vypalovaček, sedm tiskáren, tři multifunkční zařízení, dva externí disky, jeden skener a 29 kilogramů obalového materiálu," vyjmenovala Temňáková.

cd-dvd-Vietnamka2-250Ve stejnou chvíli, kdy se uskutečnila razie v hlavním městě, zasahovali další celníci ve Znojmě, kam žena z Prahy poslala kurýrku i se zásilkou. "Kurýrku i s odběratelem jsme zadrželi u autobusu při převzetí zboží," uvedla mluvčí.

Jak dodala, právě odběratel vietnamské národnosti přivedl celníky na stopu k ženě do Prahy. "Již v roce 2010 jsme vietnamského padělatele a jeho společníka odhalili a zároveň jsme zlikvidovali jejich dílnu na Znojemsku. Přestože byl muž dosud nepravomocně odsouzený k podmíněnému trestu, v nelegální činnosti nepolevil a zdroj padělků si našel jinde," vysvětlila Temňáková s tím, že dotyčný oslovil právě ženu v Praze, která zásobovala nejen Znojemsko, ale také pražskou Sapu, holešovickou tržnici a jiné. Celníci je odhalili na základě dlouhodobého sledování, odposlechů a prohlídek.

Za porušování autorského práva hrozí pachatelům propadnutí věci, peněžitý trest a případně i pět let vězení.

Lenka Horáková, foto: Celní správa

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci