Umístění: Společnost Černá kronika Po odhalení lži o útoku na chlapce cítí břeclavští Romové úlevu i vztek

Po odhalení lži o útoku na chlapce cítí břeclavští Romové úlevu i vztek

Břeclav, 24. května 2012 (MEDIAFAX) - Úlevu, vztek i křivdu cítí Romové v Břeclavi po překvapivém rozuzlení případu vymyšleného útoku na patnáctiletého chlapce. Média by měla věnovat pozornost tomu, jaká to byla kachna a co všechno způsobila, řekla vedoucí břeclavské pobočky IQ Roma servis Karolina Rejlková.

rom-pohled250

 

"Jsme rádi, že je vyšetřování u konce a vše je za námi. Velmi nás překvapilo, jak to nakonec bylo. Lidé vesměs cítí úlevu, ale zároveň vztek, co celá kauza způsobila a jaký měla dopad," uvedla Rejlková s tím, že Romové budou požadovat omluvu.


Související článek: Břeclav: Patnáctiletý hoch, který vinil ze ztráty ledviny Romy, se zranil sám!


"Mělo by se uvažovat, co dělat v podobných případech a jak předcházet podobným situacím. Média by měla věnovat velkou pozornost tomu, jak velká kachna to byla a jak velké emoce to způsobilo," zdůraznila Rejlková.

Ta vyzvala Romy, aby necítili nenávist. "Takovou věc může udělat kdokoliv a nikdo nemůže tušit, jaké to může mít následky. Myslím, že by se o této situaci mělo mluvit s mladými lidmi na školách, aby zvážili důsledky svých činů. Co se stalo, by mělo být příkladem a určitým poselstvím, abychom děti vedli k přemýšlení a odpovědnosti za své chování," dodala.

Mezi majoritou a romskou minoritou se situace v Břeclavi vyhrotila po 15. dubnu, kdy patnáctiletému chlapci odebrali lékaři po údajném útoku Romů ledvinu. Jak se později ukázalo, mladík si napadení vymyslel, protože se bál matce říct, že se zranil při pádu ze zábradlí.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci