Umístění: Společnost Černá kronika Podvodník sliboval půjčky, obral nejméně 70 lidí

Podvodník sliboval půjčky, obral nejméně 70 lidí

Blansko, 21. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Policisté se zabývají případem osmadvacetiletého muže z Blanenska, který podvodem nejméně ze 70 lidí vylákal peníze pod příslibem zprostředkování půjčky. Podvedených může být mnohem více, proto žádáme veřejnost o spolupráci, řekla ve středu blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

korupce250

 

Podezřelý páchal rozsáhlé podvody po dobu dvou let v celé republice. "Muž z Blanenska přišel před dvěma roky o práci a dostal se do tíživé životní situace, kvůli které se rozhodl získat peníze nelegálně. Na internetu oslovoval lidi, kteří potřebovali půjčku. Za zprostředkování od nich vybral peníze dopředu," uvedla Šebková.

Lidé neviděli ani své peníze, ani slíbené půjčky. "Registrujeme nejméně 70 lidí. Může jich být ale mnohem více. Pokud někdo s podezřelým komunikoval emailem nebo mu poslal peníze na účet, ať se ozve policii," dodala mluvčí s tím, že emaily, které muž používal, byly pujcka.hned@email.cz, pujcim.hned@email.cz, rychle.na.smenku@seznam.cz nebo pujcim.na.smenku@seznam.cz. "Poškození se mohou s kriminalisty spojit na čísle 974 631 348," dodala mluvčí.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci