Umístění: Společnost Černá kronika Policie dopadla dvojici zlodějů, kteří na jižní Moravě vykrádali trezory

Policie dopadla dvojici zlodějů, kteří na jižní Moravě vykrádali trezory

Brno, 15. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Jihomoravská policie zadržela dva pachatele ve věku 31 a 29 let, kteří se vloupávali do trezorů na jižní Moravě i na jiných místech republiky. Jak ve čtvrtek řekla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová, policie dvojici zatím stíhá za 16 skutků se škodou téměř čtyři miliony korun.

pouta-zatceni250

 

Policie zatkla pachatele v posledních dnech. "Oba jsou vazebně stíhaní za krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla Vedrová.

Dvojice kradla většinou v noci v prodejnách nebo průmyslových objektech. "Trezory rozřezávali úhlovou bruskou. Vzali peníze, ale v několika případech také věci, co byly poblíž. Například maso, cigarety, alkohol, sýr, zubní pastu a další," vyjmenovala mluvčí.

Podle ní zloději nebyli žádní nováčci a snažili se zahladit stopy. "Pokaždé si brali jiné boty a maskovali se kuklami. Aby nezanechali pachové stopy, místa činu polévali savem, aviváží nebo pracími prostředky. V některých místech použili také práškový hasicí přístroj," dodala Vedrová.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci