Umístění: Společnost Černá kronika Policie pozatýkala gang, který kradl luxusní auta v Česku, Rakousku a na Slovensku

Policie pozatýkala gang, který kradl luxusní auta v Česku, Rakousku a na Slovensku

Brno, 21. září 2012 (MEDIAFAX) - Zásahová jednotka policistů z jižní Moravy pozatýkala gang zločinců, který se specializoval na krádeže a legalizaci provozu luxusních vozidel v Česku, Rakousku a na Slovensku. Policisté zatýkali zločince na jižní Moravě a na Vysočině, řekla v pátek policejní mluvčí Petra Vedrová.

auto-vykradene250

 

"Skupina čtrnácti pachatelů ukradla a do provozu později legalizovala čtyřiadvacet automobilů. Škody u prvních deseti jsou osm milionů korun, u dalších čtrnácti vozidel není ještě škoda přesně vyčíslena," řekl kriminalista Roman Idrný. Připustil, že počet ukradených vozů není konečný. "Podle našich zkušeností se podaří odhalit a prokázat tak desetinu trestné činnosti," řekl kriminalista.

Mezi kradenými auty byly podle policistů zejména luxusní modely BMW, Audi, Mercedesů a Seatu, v jednom případě ukradli Porsche Cayenne a Aston Martin.

Gang zlodějů a podvodníků následně kradená auta legalizoval prostřednictvím padělaných technických průkazů a dokladů. Užíval přitom vesměs španělské a italské doklady. Skupina byla dobře zorganizovaná, policisté se domnívají, že kradli auta zhruba rok. Policisté skupinu pozatýkali během úterka - především na jižní Moravě na Pelhřimovsku, v Jihlavě a v Praze. "Muži nebyli ozbrojení, máme ale podezření, že se podíleli i na násilné trestné činnosti," dodal kriminalista Idrný.

"Muže stíháme pro zločin legalizace výnosů z trestné činnosti, u některých z podílnictví, některé za padělání veřejné listiny. Tři ze zločinců jsou ve vazbě," řekl šéf vyšetřovatelů Čestmír Pliska. Vazebně stíhaní pachatelé mají podle něj vesměs trestní minulost, jeden z nich byl trestán osmkrát, vesměs za pojistné podvody. Mužům hrozí tři až osm let vězení.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci