Umístění: Společnost Černá kronika Policie stíhá muže, který na jižní Moravě okrádal důchodkyně

Policie stíhá muže, který na jižní Moravě okrádal důchodkyně

Brno, 21. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Brněnští kriminalisté trestně stíhají třiašedesátiletého muže, který od začátku roku celkem ve 23 případech lstí vymámil peníze od důchodkyň. Ve středu to řekl brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb s tím, že muž je nyní ve vězení za předchozí podvody.

duchodkyne-penize250

 

Podvodník si zjistil o ženách údaje, na základě kterých si pak vymýšlel věrohodné příběhy. "Jednou chyběly synovi peníze na autobaterii, podruhé pro příbuzného nakupoval obklady do koupelny, jindy zase sliboval zajištění zahraničních léků na klouby," uvedl Šváb.

Podle něj se muž se seniorkami vždy bavil přátelsky, pomohl jim s nákupy nebo vynesl smetí. "Přehnanou důvěru starých lidé podtrhl jeho věk a seriózní oděv s vystupováním," dodal mluvčí.

Policie podvodníka odhalil už v první polovině roku, ale po propuštění z vazby páchal trestnou činnost dál. "Celkem se letos dopustil 23 případů se škodou okolo 50 tisíc korun. Většinou totiž lidi neobral o celé úspory, ale jen o část ve výši do 10 tisíc korun," vysvětlil Šváb.

Pachatel se nedostal do křížku se zákonem poprvé, naopak se dá kvůli mnohonásobným trestům z minulosti považovat za notorického podvodníka. V současnosti je ve vězení za dřívější činy.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci