Umístění: Společnost Černá kronika Policie vyšetřuje případy pronásledování bývalých milenek

Policie vyšetřuje případy pronásledování bývalých milenek

Brno, 15. listopadu 2010 (MEDIAFAX) - Tři případy nebezpečného pronásledování bývalých milenek vyšetřují kriminalisté z Brněnska. V pondělí to řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek s tím, že zhrzení nápadníci měli vyhrožovat bývalým přítelkyním smrtí.

sms-stalking

 

Hlavní roli ve všech třech kriminálních kauzách hrála podle mluvčího nejdříve láska, která se po nějaké době změnila v nenávist a nebezpečné pronásledování, takzvaný stalking. "Muži se kvůli svému chování vystavují nebezpečí trestního stíhání s možným tříletým trestem vězení," upozornil Malášek.

V první případ stalkingu měl podle jeho slov vyústit vztah, který vznikl na brněnském pracovišti mezi třiatřicetiletým šoférem a vdanou třiačtyřicetiletou úřednicí. Ti se scházeli více než rok, v dubnu však žena vztah ukončila. "Zamilovaný řidič SMS zprávami požadoval po bývalé milence návrat. Vyhrožoval jí smrtí, stejně tak i zabitím manžela," řekl Malášek. Za údajnou psychickou újmu navíc chtěl od milenky i pětimilionovou finanční kompenzaci.

Zhrzený milenec dokázal za čtyři měsíce bývalé partnerce napsat více než patnáct stovek krátkých textových zpráv. "Často ji navštěvoval i doma, kde poničil ženě domovní zvonek s videotelefonem. Úřednice psychický tlak neunesla a případ nahlásila policii. Kriminalisté pak sdělili řidiči podezření z trestného činu nebezpečného pronásledování," řekl Malášek.

Podobně si počínal po ukončení vztahu čtyřiačtyřicetiletý muž z Boskovic na Blanensku. "Dívka z Pohořelicka dokázala při setkáních s milencem navodit skvělou atmosféru a často neváhala od svého kamaráda přijmout nemálo finančních darů," řekl Malášek. Problém nastal podle policie v okamžiku, když žena otěhotněla s jiným mužem a vztah ukončila.

"Zhrzený muž dokázal denně poslat bývalé milence i sto osmdesát esemesek," řekl Malášek. V nich svou bývalou přítelkyni nevybíravě napadal, požadoval dvousettisícovou kompenzaci. Zároveň vyhrožoval poškozením majetku i fyzickým násilím, a to nejen proti své bývalé přítelkyni, jejímu dítěti, ale i rodičům. "Když se situace stala neúnosnou, žena vše nahlásila policii," uvedl Malášek.

Z milenecké zkušenosti s třiatřicetiletým mužem, kterému nejsou nezákonná jednání cizí, vystřízlivěla podle Maláška před několika dny i osmatřicetiletá Brňanka. "Po rozchodu se muž milence odvděčil mnohými výhrůžkami, kterými neváhal obtěžovat ani dcery poškozené. "Nevybíravé SMS zprávy namířené patnáctileté dívce i její o tři roky starší sestře byly plné vyhrůžek a možného fyzického násilí," řekl policejní mluvčí. Stejný obsah měla i osobní setkání bývalých partnerů. "Když začala mít žena obavu o život dcer i život svůj, nahlásila případ policii," dodal Malášek.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci