Umístění: Společnost Černá kronika Policisté na Znojemsku vykázali násilníka z domu, vrátil se a prokopl dveře

Policisté na Znojemsku vykázali násilníka z domu, vrátil se a prokopl dveře

Znojmo, 11. června 2012 (MEDIAFAX) - Až tři roky vězení hrozí dvaačtyřicetiletému muži, který v okolí Hrušovan na Znojemsku ohrožoval manželku s rodinou. I když byl na 10 dní vykázaný z domu, vrátil se a prokopl dveře, sdělila v pondělí znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

domaci_nasili250

 

Policie během víkendu zasahovala u dvou případů, které vykazovaly znaky domácího násilí. "Manželce i s dětmi v jedné z obcí v okolí Hrušovan nadával manžel a všechny vyhnal z domu. V minulosti už ženu také fyzicky napadl," uvedla Drahokoupilová.

Policie násilníka vykázala na 10 dnů z obydlí. Muž však porušil nařízení, kterým se nesmí k domu přiblížit. "Ten samý den dotyčný vykopl vchodové dveře a dostal se dovnitř. Manželka ze strachu utekla," řekla mluvčí s tím, že za maření výkonu úředního rozhodnutí hrozí agresorovi tříleté vězení.

Kvůli domácímu násilí zasahovali policisté také v jedné z obcí na Moravskokrumlovsku, kde šestatřicetiletý muž fyzicky zaútočil na manželku a děti. Také on byl vykázaný na 10 dní z domu. Možnost vykázání agresivního člověka na 10 dnů ze společného bytu existuje od roku 2007. Za tu dobu jej policie na Znojemsku využila padesátkrát.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci