Umístění: Společnost Černá kronika Policisté zatkli pachatele loupeže ve Vyškově, při honičce se v parku střílelo

Policisté zatkli pachatele loupeže ve Vyškově, při honičce se v parku střílelo

Vyškov, 4. listopadu 2010 (MEDIAFAX) - Desetileté vězení hrozí osmatřicetiletému muži, který přepadl s kuchyňským nožem v ruce prodejnu Prosport ve Vyškově. Zloděje se podařilo zatknout hlídce cizinecké policie po honičce v parku a varovných výstřelech do vzduchu, řekl ve čtvrtek policejní mluvčí Roman Pittner.

Policie-zasahovka-5

 

Loupežného přepadení se muž dopustil minulý týden v pátek. Policie o události a zadržení pachatele informovala až nyní.

Přivolaní policisté zahlédli ve vyškovském parku muže, jak se pokouší přelézt bránu do sousedícího sportovního areálu. "Jeden se rozběhl za podezřelým, ten však již bránu překonal. Když jej policista téměř dostihl při přelézání dalšího plotu, jménem zákona jej vyzval, aby zastavil," řekl Pittner.

Zloděj neuposlechl a dál se snažil přelézt plot. Policista použil dva varovné výstřely do vzduchu, pachatel však stále nereagoval a utíkal dál. "Pronásledující policista si ale všiml, že vedle plotu, který muž právě přelézal, je otevřená brána. Pachateli nadběhl a pomocí hmatů a chvatů jej povalil na vozovku a nasadil mu pouta," řekl Pittner.

Když podezřelý padal k zemi, vypadl mu z kapsy kuchyňský nůž s dlouhou čepelí a více než sedm tisíc korun. "Ještě při spoutávání se osmatřicetiletý muž z Vyškova přiznal k tomu, že přepadl prodejnu Prosport," řekl Pittner. Za trestný čin loupeže hrozí muži až desetileté vězení.

 

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci