Umístění: Společnost Černá kronika Postrach českých nemocnic stráví ve vězení čtyři roky

Postrach českých nemocnic stráví ve vězení čtyři roky

Brno, 19. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Městský soud v Brně poslal v pondělí na čtyři roky do vězení za podvody a krádeže Radka Bečáka. Sedmatřicetiletý muž ze Zlínska se nechal hospitalizovat v 72 nemocnicích po celém Česku, aniž by to jeho stav vyžadoval, pacientům navíc kradl peníze, řekla mluvčí soudu Gabriela Stočková. Postrach nemocnic řádil od ledna 2010 do března 2011. "Byl hospitalizovaný celkem v 72 nemocničních zařízeních. Nechal na sobě provádět různé zdravotní úkony, přičemž způsobil zdravotním pojišťovnám škody přesahující 680 tisíc korun," uvedla Stočková.

Nemocnice_Ivanice1

 

Bečák vždy po své hospitalizaci okrádal o mobilní telefony a peněženky ostatní pacienty, zdravotní sestry i lékaře. Škody, které způsobil, vyčíslili poškození dohromady na padesát tisíc korun. Za peníze, které muž utržil prodejem nakradených cenností, si pak kupoval zejména drogy. Bečák se soudci Petru Schlagmannovi ke všemu přiznal. "Krádeže odůvodnil závislostí na drogách a nedostatkem peněz," řekla mluvčí.

Sedmatřicetiletý bezdomovec se u soudu za svůj způsob života omluvil. Nedůvodné hospitalizace však zároveň označil za východisko ze svých problémů - získal tak ubytování a jídlo, byl v teple a mohl se věnovat krádežím.

Muž v současné době pobývá na psychiatrické klinice v Brně-Černovicích, do vězení nastoupí po absolvování léčení.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Nemocnice Ivančice

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci