Umístění: Společnost Černá kronika Před kouřem z hořícího bytu v Brně muselo dům opustit 18 lidí

Před kouřem z hořícího bytu v Brně muselo dům opustit 18 lidí

Brno, 6. prosince 2012 - Dva lidé - strážník Městské policie a roční dítě - byli v noci na čtvrtek zraněni při požáru bytu v domě v Krásného ulici v Brně-Židenicích. Ve čtvrtek to uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

pozar_02

 

Požár zpozorovali a hasičům ve 3.30 hodin ohlásili sousedé, kteří z jednopokojového bytu v prvním patře čtyřposchoďového domu zaslechli tlumenou ránu a zjistili, že z pootevřeného okna vychází kouř.

"K zásahu vyjely jednotky ze stanic v Zaoralově a Lidické ulici. Oheň před jejich příjezdem hasila hlídka Městské policie, kteří byla na místě první. Strážníci ze sousedního bytu přelezli na balkon hořícího bytu a vnikli dovnitř. Hořící zařízení pokoje bytu, kde nikdo nebyl, prolili kbelíkem vody. Jeden ze strážníků se při tom nadýchal zplodin hoření a zdravotníci ho převezli do nemocnice. Pro podezření z nadýchání zplodinami hoření zdravotníci do nemocnice převezli i roční dítě z bytu nad požárem," uvedl Haid s tím, že při samovolné evakuaci i v doprovodu policistů a hasičů dům před hustým kouřem opustilo celkem 18 lidí. Hasiči jim nabídli útočiště ve vytápěných zásahových vozidlech.

Příčinu vzniku požáru, který poškodil zařízení pokoje včetně domácí elektroniky i balkonové dveře, zjišťuje vyšetřovatel HZS JmK. K šetření si přizval také policejní specialisty z odboru kriminalistické techniky a expertíz. Způsobenou škodu vyšetřovatel podle předběžného odhadu vyčíslil na 100 tisíc korun.    

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci