Umístění: Společnost Černá kronika Před soudem stojí mladíci, kteří v Rosicích pro 86 korun téměř ubili muže

Před soudem stojí mladíci, kteří v Rosicích pro 86 korun téměř ubili muže

Brno, 2. května 2012 (MEDIAFAX) - Před brněnským krajským soudem ve středu stanuli Jiří Kůt (22) a Martin Živkov (22), kteří čelí obžalobě z pokusu o vraždy. Oběma mladíkům, kteří v Rosicích na Brněnsku kvůli 86 korunám téměř ubili muže, hrozí 18 let vězení.

soud-Kladivo

 

Kůt se Živkovem v Rosicích loni 22. října krátce před půlnocí podle obžaloby cestou z alkoholického tahu do herny brutálně zmlátili osmačtyřicetiletého Josefa Sedláčka. Během půlhodinového nemilosrdného bití a kopání jej okradli o několik desítek korun, svlékli do naha a těžce zraněného muže nechali ležet v pětistupňovém mraze na zemi.

Josef Sedláček, který bydlel v Rosicích na ubytovně, utrpěl vážná poranění. Kromě jiného krvácel do dutiny hrudní, měl vyražené zuby, deset přeražených žeber a odlomený bederní obratel. Protože ležel na konci října při minus pěti stupních Celsia bez jakékoliv pomoci nahý na zemi, omrzl.


Související článek: Dva mladíci v Rosicích téměř ubili muže k smrti, vzali mu 90 korun


Sedláček přežil jen šťastnou shodou okolností. Našel jej náhodný chodec, který přivolal sanitku. Lékaři pak v brněnské nemocnici těžce zraněného muže zachránili. Mladíci u soudu k bitce nevypovídali, soudkyně Halina Černá proto četla protokoly z výslechů. Oba bití muže připustili, popsali i skutečnost, že jej kopali do hlavy. Hájili se tím, že byli opilí.

Jiří Nováček

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci