Umístění: Společnost Černá kronika Pronásledoval bývalou přítelkyni. Na Břeclavsku jde letos už o sedmý případ

Pronásledoval bývalou přítelkyni. Na Břeclavsku jde letos už o sedmý případ

Břeclav, 7. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Policie se zabývá sedmým případem letošního nebezpečného pronásledování na Břeclavsku. Třiatřicetiletý muž obtěžoval bývalou partnerku přes mobil, urážel ji, vyhrožoval a záměrně vyhledával, informovala v pondělí břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

sms-stalking

 

"Muže jsme obvinili, protože opakovaně ženu obtěžoval. Byl to typický příklad nebezpečného pronásledování," uvedla Haraštová.

Stalking je specifickou formou vztahového násilí. V jednom ze sedmi letošních případů zasílal partner bývalé přítelkyni 60 zpráv denně. "Aby mohla policie pronásledovatele obvinit, musí mít záležitost dlouhodobé trvání i intenzitu. Také musí být patrné, že tak útočník činí proti vůli oběti," řekla Haraštová.

Podle ní jsou většinou agresory bývalí partneři pronásledovaného. "Je důležité přerušit veškeré kontakty a vyhýbat se jakémukoliv setkání. Pokud pronásledovatel oběť stále kontaktuje, je potřeba shromažďovat veškeré důkazy a v případě strachu o bezpečnost vše oznámit na policii," uzavřela mluvčí s tím, že nikdo by neměl stalking podceňovat.

Lenka Horáková, foto: ilustrační

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci