Umístění: Společnost Černá kronika Starosta Drnovic na Blanensku chce kvůli rostoucí kriminalitě zavést kamerový systém

Starosta Drnovic na Blanensku chce kvůli rostoucí kriminalitě zavést kamerový systém

Drnovice, 4. června 2012 (MEDIAFAX) - Zvyšující se vandalismus v Drnovicích na Blanensku přinutil starostu obce Petra Ducháčka (TOP 09) o zvážení možnosti zavedení obecní policie nebo kamerového systému. Lidé se na nás obracejí, abychom řešili problémy s bezpečností, řekl v pondělí Ducháček.

vandalismus-sprej-zed250

 

"Občané nás stále hlasitěji vyzývají, abychom se problémy s bezpečností zabývali," uvedl Ducháček. Původně se problémy točily jen kolem vysypaných košů a rozbitých čekáren. Obec už ale postupně řešila také zničené dětské hřiště, rozkradené okapy kostela, a dokonce pronásledování žen neznámým mužem. "Osobně nejsem příznivcem kamer, ale nemáme jinou možnost. Prosby a výstrahy nezabírají a drobná kriminalita začíná přesahovat únosnou mez," řekl starosta.

Podle něj Drnovice jednají s okolními obcemi Kunštát a Lysice o zřízení obecní policie. "Je to ale běh na dlouho trať. Lepší variantou se tedy jeví kamery, avšak umístili bychom je pouze tak, aby hlídaly obecní majetek, ale nezasahovaly do soukromého života obyvatel," dodal.

Lenka Horáková

Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle BuzzTip redakci